سئوال فولادی یک نماینده از شریعتمداری

سئوال فولادی یک نماینده از شریعتمداری

دنیای معدن - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از طرح سؤال خود از وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره عرضه فولاد در بورس کالا خبر داد.

محمد حسن نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بخشنامه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: این وزارت خانه اخیراً بخشنامه ای مبنی بر ارائه محصولات فولادی در بورس کالا با نرخ 4200 تومان داشته است.

وی تصریح کرد: طبق این بخشنامه شرکت های فولادی باید ورق های خود را با نرخ مرجع ارائه کنند که این موضوع غیرمنطقی است زیرا قیمت ورق های فولادی بیشتر از این قیمت ها است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس با تاکید بر اینکه در حال حاضر نرخ فولاد در بازار آزاد و با توجه به نرخ جهانی بالای 5000 تومان است، افزود: فولاد در روزهای اخیر با قیمت هر کیلو 6000 تومان به دست مصرف کننده نهایی رسید که به نظر نمی رسد، عرضه با قیمت 4200 تومان منطقی باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سهام شرکت های فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان متعلق به سهامداران سهام عدالت و دولت است بنابراین با دستورات اشتباه وزارت صنعت، حقوق مردم تضییع می شود. به دلیل اتخاذ سیاست های اشتباه در حال حاضر قیمت آهن قراضه در بازار از ورق و شمش تولیدی بالاتر است که این موضوع با منطق سازگار نیست و تنها با رانت جویی یک عده خاص سازگار است.

حسن نژاد اظهار داشت: در هفته آینده در مجلس از وزیر صنعت درباره مسائل مربوط به حوزه فروش محصولات فولادی سؤال می کنم زیرا ادامه این وضعیت، به ورشکستگی شرکت های فولادی که سهام آن متعلق به سهام عدالت و مردم است منجر می شود.

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا