سرمایه گذاری در بخش معدن از 32 هزار میلیارد تومان گذشت

سرمایه گذاری در بخش معدن از 32 هزار میلیارد تومان گذشت

دنیای معدن -رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) گفت: بیش از 32 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری با همکاری بخش های خصوصی و عمومی از آغاز دولت یازدهم تاکنون در بخش معدن و صنایع معدنی ایران انجام شده است.

به گزارش دنیای معدن، «مهدی کرباسیان» امروز (دوشنبه) در نشستی خبری در محل ایمیدرو، افزود: در چهار سال گذشته همچنین پنج میلیارد دلار پروژه در بخش معدن و صنایع معدنی کشور افتتاح شد که 2 میلیارد و 300 میلیون دلار آن در سال 96 به انجام رسید.
وی با یادآوری آمار چهار ماهه نخست امسال، خاطرنشان ساخت: در این مدت تولید فولاد خام رشد 15 درصدی، گندله رشد 41 درصدی، شمش رشد 11 درصدی و کاتد مس رشد 60 درصدی داشت و در مجموع صادرات فولاد در مدت یاد شده 13 درصد افزایش یافته است.
کرباسیان ادامه داد: بخش معدن و صنایع معدنی کمترین آسیب‌ها را از تحریم‌ها متاثر می شود، زیرا مواد اولیه و همچنین گاز مورد نیاز از داخل تامین شده و فناوری مورد نیاز در بیشتر پروژه ها داخلی است.
وی یادآور شد: این سازمان در سال های گذشته موفق به انجام عملیات اکتشافی در پهنه ای به وسعت بیش از 270 هزار کیلومتر مربع در سطح کشور شده است.
به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، پارسال 22 درصد از مجموع صادرات کشور به محصولات معدن و صنایع معدنی با 10 میلیارد دلار اختصاص یافت که یک رکورد تاریخی بود؛ همچنین ظرفیت تولید فولاد کشور به 31 میلیون تن افزایش یافت.
وی بیان داشت: فعال شدن هفت طرح فولادی که در گذشته داستان های غمناکی درخصوص آنها از محل انتخاب پروژه گرفته تا نحوه انتخاب ماشین آلات، تامین مالی و غیره وجود داشت، از جمله اقدام های ارزنده سال های گذشته ایمیدرو بود که اکنون پنج مورد از این پروژه ها فعال شده است.
کرباسیان بیان داشت: بیش از 200 میلیون تن ذخایر جدید سنگ آهن در منطقه سنگان در چند سال گذشته کشف شد که در تلاشیم با امضای تفاهم نامه با افغانستان به فعال‌سازی پروژه‌ها بپردازیم، اما تاکنون و به دلیل بروکراسی حاکم بر آن کشور، مسکوت مانده است.

بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا