فولاد جایگزین مناسبی برای صادرات نفتی است/ تحریم تاثیری بر صنعت فولاد ندارد

فولاد جایگزین مناسبی برای صادرات نفتی است/ تحریم تاثیری بر صنعت فولاد ندارد

دنیای معدن - کارشناس صنعت فولاد با بیان اینکه فولاد می تواند جایگزین مناسبی برای صادرات محصولات نفتی باشد، گفت: باید فولاد خام به میزان کافی در اختیار صنایع تبدیلی و تکمیلی قرار گیرد تا صادرات افزایش یابد.

امیرحسین کاوه درباره راه های تقویت صنعت فولاد اظهار کرد: توجه به صنایع کوچک و متوسط بخش خصوصی از راهبرد های اصلی اقتصاد مقاومتی است و از جمله راهکار های تقویت صنعت فولاد به حساب می آید.
وی با بیان اینکه راه نجات صنعت فولاد ایجاد و ساخت ظرفیت مازاد نیست، افزود: یکی از مشکلات اساسی کشور این است که صنایع بالادستی همیشه تقویت و یارانه دریافت کردند، اما صنایع پایین دستی که اشتغال آفرین بوده اند به فراموش سپرده شدند.

کارشناس صنعت فولاد درباره ارزآوری صنعت فولاد کشور اظهار کرد: اگر همانند سال گذشته فقط به صادرات فولاد خام بسنده کنیم، ارزآوری آنچنانی عاید کشور نخواهد شد.

کاوه ادامه داد: باید به سمت ارزش افزوده حرکت کنیم و فولاد خام متناسب با قیمت های جهانی به میزان کافی در اختیار صنایع تبدیلی و تکمیلی فولاد قرار گیرد تا محصولات فولادی و تجهیزاتی مانند لوله، پروفیل، تجهیزات پالایشگاهی، مبلمان شهری که از فولاد ساخته می شود صادر شوند و از این طریق می تواند جایگزین مناسبی برای صادرات محصولات نفتی باشد.

وی درباره اثرگذاری تحریم ها بر صنعت فولاد اظهار کرد: تحریم ها هیچ تاثیری بر فولاد کشور ندارد، مواد اصلی تشکیل دهنده فولاد از جمله سنگ آهن، گاز، برق و نیروی کار تمامی در داخل کشور وجود دارد که تحریم نمی تواند بر آن تاثیر بگذارد.

کارشناس صنعت فولاد در پاسخ به این سئوال که آیا جنگ تجاری که بین آمریکا و سایر کشور ها بر سر تعرفه ها اتفاق افتاده صنعت فولاد کشور را نیز تاثیر خواهد داد یا خیر گفت: این جنگ تجاری موارد مربوط به مناطق و کشور های دیگر می شود و هیچ اثری بر بازار فولاد کشور ندارد.

انتهای پیام/

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا