با رشد ۸ درصدی در چهارماهۀ نخست امسال؛

تحویل ۲ میلیون و ۵۰ هزار تن محصولات فولاد مبارکه به بازار داخلی

تحویل ۲ میلیون و ۵۰ هزار تن محصولات فولاد مبارکه به بازار داخلی

گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه گفت : با هدف تأمین حداکثری نیاز صنایع پایین دستی کشور، میزان تحویل کالای این شرکت به بازار داخل در چهارماهۀ نخست امسال با رشد ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۲ میلیون و ۵۰ هزار تن رسید.

به گزارش ماین نیوز، محمود اکبری معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه گفت : از این میان یک میلیون و ۲۸۲ هزار تن کلاف گرم به بازار داخل تحویل شده که نسبت به چهارماهۀ اول سال ۹۶ رشد ۲۴ درصدی داشته است.

وی اضافه کرد : در تیرماه امسال تحویل محصولات فولاد مبارکه به بازار داخل نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ۱۹ درصدی داشته که از این میان تحویل کلاف گرم به بازار داخل با رشد چشمگیر ۵۴ درصدی به ۴۳۹ هزار تن در ماه رسید.

همچنین در چهارماهۀ اول سال ۹۷ در بخش ورق‌های رنگی نیز تحویل محصولات به بازار داخل بیش از ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت و به ۳۷ هزار تن رسید.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه، از تخصیص ۲۸ درصدی محصولات فولاد مبارکه به تولیدکنندگان لوله و پروفیل ساختمانی خبر داد و افزود: سهم صنایع تکمیلی ۱۹ درصد، خودروسازان ۱۱ درصد، سازه‌های فلزی ۱۱ درصد و لوله‌های انتقال سیالات ۵ درصد بوده است که این صنایع بزرگترین مشتریان فولاد مبارکه هستند.

اکبری در ادامه با تأکید بر اهمیت حضور در بازارهای صادراتی گفت : در بخش صادرات نیز تداوم حضور مؤثر در این بازار، با هدف تأمین نیازهای ارزی شرکت مورد توجه قرار گرفت و ضمن حفظ توازن بازارهای داخلی، حضور در بازارهای صادراتی با عرضۀ محصولات مازاد بر نیاز مصرف کشور مانند تختال هدف گذاری و عملیاتی شد.

وی با اشاره به میزان عرضۀ محصولات فولاد مبارکه به بازارهای داخلی و صادراتی بیان کرد: با توجه به نقش سازنده و مؤثر فولاد مبارکه در حمایت از صنعت و اقتصاد کشور، حجم عرضۀ انواع محصولات همزمان با بیست و پنجمین سالروز افتتاح شرکت از ۱۰۰ میلیون تن عبور کرد که درمجموع حدود ۸۲ درصد آن به بازار داخل اختصاص داشت و مستقیماً در اختیار صنایع پایین دستی قرار گرفت.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه توجه به تولید محصولات ویژه و با ارزش افزوده بالا را یکی دیگر از راهبردهای فولاد مبارکه خواند و در این خصوص افزود : در سال گذشته، توسعۀ سبد محصولات با تمرکز بر فروش محصولات ویژه (ارزش افزوده بالا) همانند سالهای قبل به عنوان یکی از اهداف راهبردی شرکت مطرح بود؛ در این راستا حجم فروش این محصولات نظیر انواع ورقهای API موردنیاز صنایع نفت و گاز، ورقهای کیفی ساختمانی، ورقهای IF و میکروآلیاژی موردنیاز صنعت خودرو و... به یک میلیون و ۴۳۸ هزار تن رسید که این میزان معادل ۲۰ درصد از کل فروش محصولات بوده است.

اکبری افزود : میزان واردات محصولات فولادی تخت به کشور در چهارماهۀ اول سال ۹۷ حدود ۵۰ درصد و در محصولات گرم ۶۸ درصد نسبت به مدت مشابه کاهش یافته است که این کاهش به دلیل افزایش عرضه های فولادسازان داخل مانند فولاد مبارکه تحقق یافته است و این امر بیانگر عرضۀ کافی و متناسب با شرایط بازار داخلی محصولات فولادی از سوی فولاد مبارکه بوده است.

وی در پایان تصریح کرد: برای سال ۹۷ متناسب با رشد ظرفیت های تولید، برنامه ریزی لازم برای فروش ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن از محصولات فولاد مبارکه در دستور کار قرار دارد.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا