شریعتمداری: ۵۵ میلیون تن فولاد بید تا سال ۱۴۰۴ تولید شود

شریعتمداری: ۵۵ میلیون تن فولاد بید تا سال ۱۴۰۴ تولید شود

دنیای معدن - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید ۵۵ میلیون تن فولاد تا سال ۱۴۰۴ در کشور تولید کنیم که در این راستا فولاد مبارکه گام های بسیار خوبی برداشته است.

به گزارش دنیای معدن از اصفهان، محمد شریعتمداری ظهر امروز در آئین افتتاح طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا اظهار داشت: فولادمبارکه به صنعت سنگ تا رنگ مشهور است و تمام زنجیره های تولید را در اختیار دارد تا در اقتصاد ملی قوت فوق العاده ای صورت بگیرد.

وی افزود: 7 استان کشور از خدمات مجموعه فولاد مبارکه بهره مند هستند، یکی از مهم ترین کارهای شرکت فولادمبارکه تلاش استفاده از محصولات ساخت داخل است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 2800 واحد صنعتی بزرگ و کوچک تجهیزات مهندسی و صنعتی این صنعت را پشتیبانی و بومی سازی کرده و تکنولوژی های روز و توان را تقویت می کنند.

وی تصریح کرد: این است که امروز 84 درصد از آن چه که در مجموعه فولادمبارکه به کار گرفته می شود به دست صنعت گران این مجموعه رخ داده است.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: باید 55 میلیون تن فولاد تا سال 1404 در کشور تولید کنیم که در این راستا فولاد مبارکه گام های بسیار خوبی برداشته است و ١ درصد از تولید ناخالص داخلی و 5 درصد از سهم ارزش افزوده که سهم فولاد بوده جز فعالیت های این مجموعه بزرگ است.

این خبر در حال تکمیل است...

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا