عبور صادرات نفت از مرز ۱.۱۸ میلیون بشکه نفت بعد از «برجام»

عبور صادرات نفت از مرز ۱.۱۸ میلیون بشکه نفت بعد از «برجام»

امیرحسین زمانی نیا در ششمین همایش تجاری و بانکی ایران - اروپا، اظهار داشت: در حالی که قبل از اجرای «برجام» ۱.۴ میلیون بشکه ظرفیت صادراتی وجود داشت، بعد از اجرای «برجام» حجم صادرات از ۱.۱۸ میلیون بشکه نیز عبور کرد.


معاون بین الملل و بازرگانی وزارت نفت اعلام کرد: حجم صادرات بعد از «برجام» از مرز ۱.۱۸ میلیون بشکه نفت عبور کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایبِنا، امیر حسین زمانی نیا در ششمین همایش تجاری و بانکی ایران - اروپا، اظهار داشت: در حالی که قبل از اجرای «برجام»  ۱.۴ میلیون بشکه ظرفیت صادراتی وجود داشت، بعد از اجرای «برجام» حجم صادرات از ۱.۱۸ میلیون بشکه نیز عبور کرد.

حجم برداشت گاز

وی در ادامه گفت : آمارها نشان می دهد در میدان های غرب کارون با رشد ۴۰۰ درصدی برداشت منابع مواجه هستیم  و در زمینه برداشت گاز نیز از ۲۸۵ میلیون متر مکعب به ۵۵۳ میلیون متر مکعب دست پیدا کرده ایم.

همچنین معاون بین الملل و بازرگانی وزارت نفت خبر داد : در سال ۹۷ تلاش داریم که صادرات گاز را به ۶۰ میلیون متر مکعب برسانیم و ۵ طرح پتروشیمی به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار را نیز عملیاتی کنیم.

مدل جدید قراردادهای حوزه صنعت نفت

این مقام در خصوص مدل جدید قراردادهای حوزه صنعت نفت نیز اظهار داشت: قراردادهای بزرگ بالادستی در زمینه صنعت نفت با مدل های جدید در حال اجرایی شدن است اما با فشارهای دولت آمریکا با روند بسیار کندی در حال پیشروی است.

زمانی نیا در ششمین همایش تجاری و بانکی ایران – اروپا اعلام کرد : در سال ۹۷ به میزان ۶ میلیارد دلار تامین منابع مالی برای شرکت ها، طرح های کوچک، نگه داشت و افزایش تولید داخل صورت می گیرد تا حمایت ها مناسبی از صنعت و تولید صورت بگیرد.

آینده برجام

معاون بین الملل و بازرگانی وزارت نفت درباره آینده «برجام» گفت : تا زمانی که صادرات نفت بدون مشکل باشد، بازارهای نفت پذیرای نفت ایران باشند، عواید فروش نفت را به راحتی دریافت کنیم، تامین مالی پروژه ها صورت بپذیرد، تجهیزات صنعت نفت از بازارهای جهانی خریداری شود و حمل و نقل کشتی و نفت کش ها دچار مشکل نشود از نظر صنعت نفت «برجام» ادامه دارد و ما اهداف خود را با تلاش و سرعت بیشتری ادامه خواهیم داد.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا