فولاد مبارکه درصدد خرید سهام تأمین اجتماعی در ذوب آهن است

فولاد مبارکه درصدد خرید سهام تأمین اجتماعی در ذوب آهن است

دنیای معدن - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان تأمین اجتماعی درصدد فروش ۵۲ درصدی سهام خود در شرکت ذوب آهن اصفهان است که شنیده ام که خریدار آن مجتمع فولادمبارکه است.

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت وگویی در اصفهان با بیان اینکه مالک 52 درصد از ذوب آهن اصفهان سازمان تأمین اجتماعی است، اظهار داشت: این سازمان تمایل دارد که سهم خود را به فروش برساند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا قرارداد رسمی برای خرید سهام 52 درصدی سازمان تأمین اجتماعی در ذوب آهن با مجتمع فولادمبارکه اصفهان منعقد شده است، افزود: مجتمع فولادمبارکه اصفهان در ظاهر پذیرفته است، اما تاکنون هیچ گونه قراردادی به امضا نرسیده و در حال بررسی و قیمت گذاری هستند تا به نتایج واگذاری و فروش برسند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی پیرامون اینکه سهام داران دیگری هم در شرکت ذوب آهن اصفهان سهام دارند، بیان کرد: هر مجتمع و شرکتی که درصدد خرید سهام 52 درصدی سازمان تأمین اجتماعی باشد به اندازه ای که سهام دار می شود به همان اندازه بدهی های شرکت ذوب آهن اصفهان را نیز متقبل خواهد شد.

وی گفت: با واردات بی رویه آهن آلات مشابه داخلی از خارج، نبود خریدار و انباشت تولیدات ذوب آهن در کارخانه، شرکت ذوب آهن اصفهان 6 هزار میلیارد تومان به بانک ها، سازمان تأمین اجتماعی، سازمان مالیاتی و کارکنان خود بدهکار است.

موسوی لارگانی با اشاره به اشتغال مستقیم 8 تا 10 هزار نفر در ذوب آهن اصفهان، افزود: در این کارخانه با قدمت کهن بیش از چندین هزار نفر هم غیرمستقیم فعالیت دارند و افرادی که از سال 1346 در آن فعال بودند و اکنون در ردیف بازنشستگان قرار دارند با عدم پرداخت به موقع حقوق ها و مزایا مواجه شده اند.

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا