زاهدی با اشاره به مشکلات صنعت ذغال سنگ کشور مطرح کرد:

صدور دستور قطع ارز مبادلاتی برای واردات انواع ذغال سنگ

صدور دستور قطع ارز مبادلاتی برای واردات انواع ذغال سنگ

گروه معادن >زغال‌سنگ - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری مشکل خرید ارزان ذغال سنگ از خارج از کشور باعث شد که وزیر مربوطه دستور قطع ارز مبادلاتی برای واردات انواع ذغال سنگ و افزایش تعرفه‌ واردات ذغال سنگ و کک از 7 به 15 درصد را صادر کند که امیدوارم این موضوع به شکوفایی در زمینه استخراج معادن زغالسنگ منتهی شود.

به گزارش ماین نیوز، محمد مهدی زاهدی با اشاره به مشکلات صنعت ذغال سنگ کشور در سال جاری گفت: خرید ارزان ذغال سنگ از خارج از کشور مشکلاتی برای معدنکاران و فعالان این بخش به وجود آورده بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خریداری ذغال سنگ با قیمت پایین، بسیاری از معادن را با تراز منفی ماه به ماه مواجه کرده و موجب شده هر ماه بر بدهی این معادن افزوده و جمع زیادی از کارگران معادن بیکار شوند.

زاهدی گفت: کاهش تولید در معادن، به تعویق افتادن پرداختی حقوق و کاستن از اضافه کار کارکنان از جمله مشکلات معادن ذغال سنگ است.

وی تصریح کرد: نارضایتی قشر کارگر مستضعف که در خط مقدم تولید و در اعماق زمین مشغول به استخراج از معادن هستند، از جمله مشکلات بوجود آمده در زمینه خرید ذغال سنگ با قیمت اندک بوده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: نارضایتی کارگران صنعت ذغال سنگ، بسیار زیاد شده بود به همین دلیل تذکرات زیادی به دولت و وزرای صنعت، معدن و تجارت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داده شد.

رسیدگی به مشکلات صنعت ذغال سنگ

وی گفت: نامه‌ای به رئیس جمهوری ارسال شد و پس از آن دوباره در این زمینه در مجلس به وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکراتی داده شد.

زاهدی افزود: نتیجه این پیگیری‌ها قطع ارز مبادلاتی برای واردات انواع ذغال سنگ و افزایش تعرفه‌ واردات ذغال سنگ و کک از 7 به 15 درصد با دستور وزیر محترم بود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار امیدواری کرد که این اقدام منجر به شکوفایی جدی در زمینه استخراج از معادن ذغال سنگ کشور شود و به تبع آن معادن ذغال شمال استان در راور، کوهبنان و زرند نیز از این اقدام نفع ببرند.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا