تحلیلگر بازار سرمایه:

رفتار هیجانی روز چهارشنبه گذرا بود/ امنیت در کشور حکم فرماست

رفتار هیجانی روز چهارشنبه گذرا بود/ امنیت در کشور حکم فرماست

مقدسیان با اشاره به اینکه عملکرد شرکت ها مشخص بوده و امنیت نیز در کشور حکمفرماست، بینی کرد شاخص بورس در صورت مهیا بودن شرایط، مثبت شود؛


هیجان ایجاد شده در پی وقوع حوادث تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام راحل (ره)، شاخص بورس را منفی کرد؛ به طوری که نماگر بورس با افت 535 واحدی به کانال 79 هزار واحدی عقب نشینی کرد. پس از انتشار اخبار مربوط به حوادث تروریستی، برخی فعالان بازار سرمایه که نگران وضعیت بازار شده بودند، فروش سهام را آغاز کردند که در نتیجه، میزان عرضه افزایش یافت و شاخص، منفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، کارشناسان بازار سرمایه در مواجهه با این دسته از سهامداران عجول، توصیه می کنند صبر پیشه کنند تا فضای منفی ایجاد شده، برطرف شود و وضعیت بازار به حالت عادی بازگردد.

ایمان مقدسیان کارشناس بازار سرمایه، گفت: علت اصلی ریزش دیروز شاخص بورس وقوع حادثه تروریستی در تهران بود.

وی اضافه کرد: این هفته به دلیل تعطیلی 2 روزه چهاردهم و پانزدهم خردادماه، با بازاری نیمه تعطیل روبرو بودیم که حجم معاملات در آن پایین بود و شمار خریداران نیز کم شد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: وقوع حادثه تروریستی، شوک زیادی به بازار بورس وارد کرد و باعث ریزش شد.

مقدسیان افزود: ریزش یکباره شاخص، موضوعی مقطعی و گذراست و دلیلی برای تداوم ریزش بورس وجود ندارد، زیرا عملکرد شرکت ها مشخص بوده و امنیت نیز در کشور حکمفرماست.

این تحلیلگر بازار سرمایه پیش بینی کرد شاخص بورس در صورت مهیا بودن شرایط، مثبت شود؛ زیرا با تشکیل کابینه دولت دوازدهم و مشخص شدن سیاست ها، شرایط بورس به تدریج بهبود می یابد.

مقدسیان از صنایعی که با قیمت های جهانی سروکار دارند به عنوان گروه های پیشرو بازار نام برد که می توانند چشم انداز مثبتی داشته باشند.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا