ورق های فولادی وارداتی ارزان تر از تولیدات داخل است

ورق های فولادی وارداتی ارزان تر از تولیدات داخل است

دنیای معدن - در حال حاضر بیشتر ورقهای وارداتی از کشورهای چین ، کره و قزاقستان وارد می شوند و به دلیل اینکه قطعه سازان الزام به تهیه ورق های داخلی ندارند از ورق های وارداتی برای ساخت خودرو استفاده می کنند.

محمد آزاد با بیان اینکه تولید کنندگان فولاد و فروشندگان و توزیع کنندگان آن با مشکل مواجه هستند گفت: همه فعالین حوزه صنعت امیدوار به کمک های دولتی هستند و تا زمانی که از شرایط رکود رد نشویم همچنان شاهد تعطیلی کارخانجات و بی کاری افراد در این بخش خواهیم بود.

آزاد با اشاره به کمک دولت چین به صنایع خود گفت: در این کشور به صنایع سوبسید داده می شود و هیچ کارگری بیکار نمی شود .

وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد دامپینگ چینی ها در حوزه فولاد هستیم که این موضوع باعث کاهش قیمت های جهانی شده است.

آزاد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بسته خروج از رکود دولت گفت: این بسته از خودروسازی ها و صنایع لوازم خانگی حمایت می کند این درحالی است که اگر سیاست گذاری مدونی در بخش مسکن صورت می گرفت قطعا وضعیت آهن و فولاد بهتر می شد.

آزاد با بیان اینکه در حال حاضر واردات ورق های فولادی ارزان تر از تولیدات داخل شده گفت:‌این موضوع باعث شده تا برخی از خودروسازی ها از ورق های وارداتی استفاده کنند .

آزاد با اشاره به قیمت ورقهای وارداتی و ورقهای تولید داخل گفت: هر تن ورق وارداتی بین 290 تا 300  دلار است اما ورق تولید داخل از 320 تا 330 دلار قیمت گذاری شده و مسلما ورق های وارداتی مشتریان بهتری خواهند داشت.

وی گفت: در حال حاضر بیشتر ورقهای وارداتی از کشورهای چین ، کره و قزاقستان وارد می شوند و به دلیل اینکه قطعه سازان الزام به تهیه ورق های داخلی ندارند از ورق های وارداتی برای ساخت خودرو استفاده می کنند.

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا