افتتاح نخستین پایانه صادراتی سنگ و فرآورده های معدنی کشور در بیرجند

افتتاح نخستین پایانه صادراتی سنگ و فرآورده های معدنی کشور در بیرجند

دنیای معدن - اولین پایانه صادراتی سنگ و فرآورده های معدنی کشور همزمان با پنجمین روز از دهه فجر در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند افتتاح شد.

مدیر پایانه صادراتی سنگ خراسان جنوبی در مراسم افتتاحیه نخستین پایانه صادراتی سنگ و فرآورده های معدنی کشور اظهار داشت: مجوز اولین پایانه صادراتی سنگ و فرآورده های معدنی کشور در بیرجند أخذ شد.
«اعظم حسینایی» افزود: عملیات کلنگ زنی این پایانه در بهمن ماه 94 انجام گرفته و از خرداد ماه امسال قسمت عمرانی این پایانه شروع شده و کمتر از 7 ماه این پایانه به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه در این پایانه 20 شرکت به صورت فعال مستقر هستند تصریح کرد: در حال حاضر شرکت های موجود استانی هستند اما در آینده قرار است یک تیم از کشور افغانستان در این پایانه مستقر شود زیرا کشور افغانستان در بحث معادن پتانسیل های خوبی دارند بنابراین در این زمینه رایزنی های خوبی انجام شده است.
وی با اشاره به سرمایه گذاری انجام شده برای این پایانه خاطرنشان کرد: تاکنون بالغ بر 6 میلیارد تومان برای این پایانه هزینه شده است.
مدیر پایانه صادراتی سنگ خراسان جنوبی یادآور شد: رسالت پایانه سنگ این است که کلیه معادن سنگ کشور در این پایانه حضور داشته باشند و در این راستا این آمادگی را داریم درصورت وجود متقاضی امکان اجرای فاز 2 و 3 این پایانه نیز وجود دارد زیرا از نظر زمین مشکلی در این منطقه وجود ندارد.
حسینایی با بیان اینکه فاز یک این پایانه دارای 22 واحد تجاری و اماکن رفاهی و مواردی را که خود سازمان توسعه تجارت در خصوص پایانه ها مقرر کرده مانند آزمایشگاه ها، دپوکردن کودهای سنگ برای صادرات در آنجا پیش بینی شده است.

بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا