فولاد هرمزگان صادرکننده نمونه هرمزگان شد

فولاد هرمزگان صادرکننده نمونه هرمزگان شد

گروه صنایع معدنی >فولاد - در آیین تجلیل از صادکنندگان نمونه با حضور مقام های کشوری و استان هرمزگان، فولاد هرمزگان به عنوان صادرکننده نمونه استان هرمزگان معرفی شد.

به گزارش ماین نیوز، در این مراسم با اهدای لوح و تندیس به اميرمسعود هراتيان، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان از تلاش این شرکت برای توسعه صادرات قدردانی بعمل آمد.

این مراسم با نعیم آبادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس، مدیرکل دفتر اقتصادی کشور عمان در بندرعباس، مشاور وزیر و قائم مقام رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و استاندار هرمزگان در تالار شهید آوینی برگزار شد.

قائم مقام سازمان توسعه تجارت ایران در این مراسم گفت: اگر بخواهیم سهمی از بازار جهانی داشته باشیم، تغییر رویکرد داشته باشیم زیرا بیشتر سهم سبد صادراتی جهان را خدمات و نرم افزارها بر عهده دارند.

محمدرضا مودودی افزود: با توجه به آغاز دوران پسانفتی، 70 درصد صادرات کشور در سال گذشته در زمینه صادرات غیرنفتی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل عدم ارتباط با باشگاه تجارت جهانی سبب افزایش تعرفه ها شده، بیان داشت: اگر خواهان این هستیم که سهم بیشتر و مطمئن تری از بازار جهان را در اختیار داشته باشیم باید مشارکت جدی در کنسرسیوم ها داشته باشیم.

شرکت فولاد هرمزگان بعنوان پیشرفته ترین کارخانه فولاد کشور با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تجهیزات و نیروی انسانی مجرب و پرتلاش، محصولات با کيفيت بالا و بازارپسند همچون توليد تختال با ابعاد مختلف از عرض 900 تا 2000 میلی‌متر و ضخامت‌های 200و250میلی‌متر، با گریدهای خاص همچون X60 از امتیاز بالايي در بخش صادرات برخوردار است.

با در نظر گرفتن اينکه یکی از مهم‌ترین‌ ابزارهای استراتژی توسعه صادرات، برخورداری از مزیت نسبی در مبادلات خارجی است، اين شرکت از نظر توليد و همچنين به دليل مجاورت با آب‌هاي آزاد شرايط مناسبي براي صادرات دارد.

فولاد هرمزگان ‌به عنوان يک صنعت مادر، از ظرفیت‌های مهم توليد فولاد در کشور است و از محورهای توسعه هرمزگان به‌شمار مي‌رود که در فاصله پنج کیلومتری با اسکله منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و بندر شهید رجایی در کنار خلیج‌فارس بهترین شرایط را برای تولید و صادرات فولاد دارد.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا