کریم نژاد خبر داد:

۳۵۰ میلیون تن به ذخایر زغال سنگ کشور افزوده شد

۳۵۰ میلیون تن به ذخایر زغال سنگ کشور افزوده شد

گروه معادن >زغال‌سنگ - معاون بهره برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اعلام کرد: با انجام برنامه های اکتشافی، میزان ذخایر قطعی زغال سنگ کک شو و حرارتی کشور بیش از 350 میلیون تن افزایش یافت.

به گزارش ماین نیوز، خدایار کریم نژاد با بیان اینکه در سال گذشته، به طور متوسط بیش از 94 درصد از اهداف اکتشافی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی (وابسته به ایمیدرو) محقق شد، افزود: برنامه های اکتشافی این شرکت در سال 95 بالغ بر 70 هزار متر حفاری است.

وی با بیان اینکه در برخی از بخش ها، اهداف این شرکت بیش از هدف برنامه محقق شده است، اظهار کرد: برنامه اکتشافی شرکت در سال جاری، انجام 70 هزار متر حفاری است که حوزه های سنگ آهن، زغال سنگ و پلی متال را شامل می شود. این برنامه در اکثر موارد در مرحله انتخاب مشاور و پیمانکار قرار دارد.

کریم نژاد ادامه داد: افزایش ذخایر قطعی زغالسنگ کک شو و حرارتی،‌ مربوط به دوره زمستان 92 تا پایان 94 است که در حوزه ایران مرکزی و البرز مرکزی صورت گرفته و گزارش های به دست آمده نشان می دهد میزان ذخایر کشف شده، از 350 میلیون تن هم بیشتر است. ایمیدرو برنامه جدید اکتشافی را از زمستان 92 آغاز کرد که 250 هزار کیلومترمربع از مساحت کشور را در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه طرح جامع زغالسنگ کشور در مرحله تدوین قرار دارد، افزود: ضروری است اقدامات لازم برای ایجاد زیر ساخت، تجهیز و آماده سازی به منظور نیل به اهداف توسعه این حوزه توسط بخش خصوصی و دولتی فراهم شود.

کریم نژاد خاطرنشان کرد: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، از آمادگی لازم برای مشارکت با بخش خصوصی برخوردار است.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا