احمدی خبر داد:

هدف صادرات ۳۰۰ هزار تنی فولاد خراسان در ۹۵

هدف صادرات ۳۰۰ هزار تنی فولاد خراسان در ۹۵

گروه صنایع معدنی >فولاد - در استان خراسان بزرگ، مجتمع فولاد خراسان، خط مقدم جبهه صنعتی شرق کشور لقب یافته اشتغالی هزاران نفری بطور مستقیم و غیرمستقیم ایجاده کرده است.

به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان گفت: اولویت نخست شرکت در سال ۹۵ تمرکز بر صادرات محصولات فولادی و گسترش بازارهای هدف است؛ میزان تولید محصول نهایی ما ۶۳۰ هزار تن در سال است که تصمیم داریم ۵۰ درصد آن یعنی ۳۰۰ هزار تن آن صادر شود.

سیدحسین احمدی تصریح کرد: محصولات شرکت فولاد خراسان تاکنون به کشورهای عراق، پاکستان، افغانستان و ترکمنستان صادر می‌شد که در سال ۹۵ برای صادرات به کشورهای مصر، عمان و امارات نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی عنوان کرد: در سال جدید این شرکت در راستای شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل حرکت کرده و روی بومی‌سازی و استفاده حداکثری از توان ساخت داخل در سال جدید تمرکز می‌کند و برنامه‌های ویژه‌ای در این زمینه درنظر گرفته است. برای بخشی از تجهیزاتی که در گذشته از خارج تهیه می‌شد، اسناد مهندسی تهیه می‌شود تا به درصد قابل‌قبولی از ساخت داخل برسیم و وابستگی ما به کشورهای خارجی کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه شرکت در سال جدید به دنبال کاهش هزینه تمام شده برای ارائه محصولات رقابتی به بازار است، گفت: در ۶ ماه اخیر با شرکت دانیلی ایتالیا تفاهم نامه‌ای به منظور تامین تجهیزات و بازسازی کارخانه داشتیم و به دنبال این هستیم که هزینه‌های انرژی خود را در بخش آب، برق و گاز کاهش دهیم از این رو در سال جدید و طی اردیبهشت ماه قرارداد شرکت فولاد خراسان با شرکت دانیلی ایتالیا نهایی خواهد شد.

مدیرعامل فولاد خراسان تصریح کرد: ۱۰۰۰ میلیارد تومان از پروژه‌های توسعه ای ما در سال جدید به ثمر می‌رسد. در حال‌ حاضر این پروژه‌ها ۹۰ درصد پیشرفت داشته است.

احمدی افزود: در حال‌ حاضر ظرفیت فولادسازی کارخانه، ۷۰۰ هزار تن در سال است که در سال جدید و با بهره برداری از طرح های توسعه، به ۲ برابر افزایش می یابد.

مدیرعامل فولاد خراسان همچنین از به ثمر رسیدن کارخانه گندله‌سازی با 2.5 میلیون تن ظرفیت سالانه، تا در اواخر امسال خبر داد و افزود: با بهره برداری از طرح های توسعه ای فولاد خراسان، اشتغالی افزون بر هزار و ۵۰۰ نفر ایجاد می‌شود.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا