در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت رخ داد:

تصویب افزایش سرمایه چادرملو به دو برابر فعلی

تصویب افزایش سرمایه چادرملو به دو برابر فعلی

گروه معادن >سنگ آهن - مجمع عمومی به طور فوق العاده صاحبان سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو صبح امروز برگزار شد.

به گزارش ماین نیوز، در مجمع فوق العاده شرکت معدنی و صنعتی چادرملو که صبح روز سه شنبه در سالن تلاش برگزار شد، نزدیک به 93 درصد از سهامداران حضور یافتند که افزایش سرمایه این شرکت به تصویب صاحبان سهام رسید.

این افزایش سرمایه در دو مرحله شامل ابتدا از مبلغ 17,100 میلیارد ریال به مبلغ 28,215 میلیارد ریال در سال جاری و از محل آورده نقدی و تبدیل مطالبات حال شده سهامداران و در مرحله دوم، از مبلغ 28,215 میلیارد ریال به مبلغ 35,000 میلیارد ریال، حداکثر ظرف مدت دو سال انجام خواهد شد.

براساس گزارش ارائه شده در این مجمع، افزایش سرمایه شرکت به منظور تکمیل چندین طرح در حال اجرا شامل طرح احداث کارخانه احیای مستقیم و فولاد ثامن چادرملو در همین مجتمع با ظرفیت تولید سالیانه 1 میلیون تن فولاد و قابل ارتقاء تا 1.3 میلیون تن و همچنین تولید 1.6 میلیون تن آهن اسفنجی در کارخانه احیاء و پیش بینی سرمایه گذاری 18 هزار و 372 میلیارد ریال.

ساخت و راه اندازی واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی اردکان است، با ظرفیت 500 مگاوات با هدف تامین برق موردنیاز طرح های فولاد و احیاء و سایر صنایع مستقر در مجتمع گندله سازی اردکان که تاکنون بهره برداری از دو واحد گازی آن آغاز شده با پیش بینی سرمایه گذاری 13 هزار و 698 میلیارد ریال.

طرح افزایش ظرفیت کارخانه گندله سازی مجتمع اردکان از 3.4 میلیون تن فعلی به 4 میلیون تن برای تامین گندله موردنیاز واحد احیاء و فولاد ثامن،ارفع و غدیر ایرانیان و با پیش بینی سرمایه گذاری 905 میلیارد ریال.

طرح اجرای شبکه فاضلاب شهر اردکان و تصفیه آن به منظور تامین آب مصرفی برای فرآیند عملیات تولید آهن اسفنجی و شمش فولاد در واحدهای تولیدی صنعتی مجتمع، با پیش بینی سرمایه گذاری 1 هزار و 939 میلیارد ریال اعتبار بوده است.

همچنین علاوه بر اجرای این طرحها، بابت جبران مخارج سرمایه گذاریهای انجام شده در شرکت های سرمایه پذیر خود از جمله:

- شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس؛
- شرکت آهن و فولاد ارفع؛
- شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان؛
- شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه؛
- شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر؛
- شرکت کاوند نهان زمین؛
- شرکت نوین الکترود اردکان؛
- شرکت احداث صنایع و معادن سرزمین پارس «پامیدکو»؛
و شرکت تامین سرمایه امید؛
مبلغ 6 هزار و 155 میلیارد ریال برآورد سرمایه گذاری کرده است.

محمود نوریان، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو پس از بیان گزارش افزایش سرمایه در جمع سهامداران با اشاره به اینکه مدیران چادرملو همواره در جهت توسعه فعالیت های این شرکت با هدف ایجاد ارزش افزوده در محصولات تولیدی گام برداشته اند، تاکید کرد: به پشتوانه و اعتماد سهامداران و ایمان به تلاش کارگران، متخصصان و کارشناسان خود و با توکل خداوند متعال، همچون گذشته قصد داریم تا یکبار دیگر اراده پولادین خود را در جهت تحقق توسعه پایدار و تکمیل زنجیره تولید نشان دهیم.

یادآوری می شود، کانسار چادرملو در قلب کوير مرکزي ايران و در 180 کيلومتري شمالي شرقي شهر يزد واقع شده و با 400 میلیون تن ذخیره زمین شناسی یکی از بزرگترین معادن سنگ آهن کشور است. در پنج خط تولید مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو سالانه بالغ بر 10.5 میلیون تن کنسانتره سنگ آهن و حدود یک تا 1.5 میلیون تن سنگ آهن دانه‌بندی تولید می‌شود که از این میزان 3.5 میلیون تن کنسانتره در کارخانه گندله‌سازی اردکان به گندله تبدیل می شود و باقیمانده آن به شرکت‌های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و دیگر واحد های فولادسازی کشور عرضه می شود.

کارخانه گندله سازی اردکان نیز در 25 کیلومتری غرب اردکان، از جمله واحدهای فعال شرکت معدنی و صنعتی چادرملو است که سالانه 3.4 میلیون تن گندله تولید می کند.

همچنین به گزارش خبرنگار ماین نیوز، برخی از نکات مهم مطرح شده در جلسه امروز از سوی محمود نوریان، مدیرعامل چادرملو به شرح زیرند:

- شرکت چادرملو برای فعالیت در آنومالی D19 منتظر مجوز سازمان محیط زیست است. این منطقه، منطقه حفاظت شده و زیستگاه پلنگ های آسیایی است اما چادرملو در انجام عملیات معدنی در این منطقه استانداردها را رعایت خواهد کرد. چادرملو و سنگ آهن مرکزی با سهم هر یک 50 درصد در این منطقه قصد انجام فعالیت های معدنی را دارند.

- پروژه انتقال آب خلیج فارس به معادن کرمان و یزد در حال اجرا است و در 2، 3 فاز لوله گذاری در این پروژه انجام شده است و به فاینانس این پروژه فکر می کنیم تا همه شرکت های معدنی اعم از گل گهر، مس سرچشمه و چادرملو از آن بهره مند شوند.

- عدد تعیین شده برای بهره مالکانه معادن در سال 95 با تعامل مجلس و دولت به عدد معقولی رسیده است و امیدواریم با رایزنی های انجام شده این عدد باز هم در بررسی های مجلس کاهش یابد.

صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به شرح زیر است:


بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا