زنگنه اعلام کرد:

صادرات نفت ۱.۷ میلیون بشکه شد/ فروش نفت به کره ۲ برابر می‌شود

صادرات نفت ۱.۷ میلیون بشکه شد/ فروش نفت به کره ۲ برابر می‌شود

وزیر نفت با بیان اینکه صادرات نفت و میعانات گازی ایران بهمن ماه به یک میلیون و ٧٥٠ هزار بشکه در روز رسید، از توافق با کره جنوبی برای افزایش ۲ برابری حجم صادرات نفت به این کشور خبر داد.

بیژن زنگنه امروز در حاشیه گفتگو و دیدار با وزیر صنعت، تجارت و انرژی کره جنوبی در جمع خبرنگاران درباره اینکه صادرات نفت خام ایران در ماه فوریه و پس از آغاز رسمی اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به چه رقمی رسیده است، گفت: صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در بهمن ماه به یک میلیون و ٧٥٠ هزار بشکه در روز رسید.

وزیر نفت با اعلام اینکه صادرات نفت و میعانات گازی ایران در بهمن ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٤٠٠ هزار بشکه در روز افزایش یافته است، در خصوص توافق‌های جدید نفتی با کره جنوبی، تصریح کرد: مقدار واردات کنونی نفت کره جنوبی از ایران را روزانه ١٠٠ هزار بشکه بوده که این مقدار به بیش از دو برابر رقم کنونی برسد.

این عضو کابینه دولت همچنین در تشریح مهمترین محور این دیدار با اشاره به اینکه کره جنوبی پیش از تحریم، فعالیت زیادی در ایران داشته است و شرکت‌های پیمانکاری اين کشور در صنعت نفت و گاز فعال بودند، بیان کرد: زمینه‌های متعددی برای همکاری با کره جنوبی وجود دارد و شرکتهای این کشور فعالیت زیادی در بخشهای پیمانکاری ایران داشتند.

این مقام مسئول، فروش نفت به کره جنوبی را یکی از محورهای گفتگوی امروز عنوان و با بیان اینکه یکی از نشانه های مثبت همکاری کره جنوبی در ایران افزایش برداشت نفت است، اظهار داشت: کره جنوبی قول داده مقدار واردات نفت خام و میعات گازی از ایران را به رقمی بالاتر از پیش از تحریم‌ها برسانند و در طول سال ٢٠١٦ میلادی این رقمها را افزایش دهند.

وزیر نفت با بیان اینکه در این دیدار توصیه شده است که شرکت‌های کره جنوبی افزون بر کارهای پیمانکاری که در ایران و پیش از اعمال تحریم‌ها انجام می‌دادند، به سرمایه گذاری و تامین مالی پروژه‌ها نیز اقدام کنند، افزود: سرمایه گذاری در صنایع گاز طبیعی مایع شده (ال ان جی)، پتروشیمی، پالایش و پخش به شرکت‌های کره جنوبی پیشنهاد داده شده است.

وی با بیان اینکه مذاکره میان شرکت‌های کره جنوبی و ایران از امروز آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: نگاه ایران به کره جنوبی به عنوان یک شریک مهم آسیایی است و این کشور می تواند مشتری خوبی برای ایران در بخش نفت و حتی ال ان جی باشد.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا