آلمان زباله وارد می‌کند!

آلمان زباله وارد می‌کند!

نیروگاه‌های تولید برق از زباله در آلمان با کمبود زباله مواجه‌اند و دست ‌به ‌دامان واردات از دیگر کشورها شدند.

در آلمان شهروندان به بازیافت اهمیت می‌دهند و بنابراین زباله چندانی باقی نمی‌ماند.

هر روز، چندین کامیون وارد شهر «ماگدبورگ» در ایالت «زاکسن آن‌هالت» آلمان می‌شوند. این کامیون‌ها که از انگلیس می‌آیند در خیابان‌های منچستر پر از محموله‌ شده و راهی آلمان شدند. کمتر کسی می‌تواند حدس بزند محموله‌ این کامیون‌ها زباله است.

به گزارش دویچه‌وله، ردیف کامیون‌ها روانه‌ی نیروگاهی در شهر ماگدبورگ می‌شود که زباله‌ها را به سوخت تبدیل می‌کند. نیروگاهی که شعارش «تبدیل ضایعات به طلا» است.

بیش از یک دهه است که تبدیل زباله‌ها به سوخت در آلمان با استقبال مواجه شده است. با این‌حال برخلاف آن‌چه پیش‌بینی می‌شد میزان زباله‌هایی که روزمره در منازل مسکونی آلمان تولید می‌شود، آن‌قدر کافی نیست که کفاف نیروگاه‌های تولید سوخت از زباله را دهد.

بنابر این گزارش به نقل از «وال‌استریت‌ژورنال»، مهم‌ترین دلیل این کمبود زباله آن است که بیشتر مردم آلمان و صنایع و شرکت‌ها به بازیافت اهمیت بسیاری می‌دهند. آمار حاکی از آن است که 65 درصد زباله‌ها در آلمان بازیافت می‌شوند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، اتحادیه اروپا در چندسال گذشته با تصویب قوانینی صادرات و واردات زباله میان کشورهای عضو اتحادیه را تسهیل و مشمول مالیات کمتری کرده است.

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا