مسئول فرهنگی وزارت نیرو خبر داد:

انتقال فنی متخصصان وزارت نیرو به کشورهای همسایه

انتقال فنی متخصصان وزارت نیرو به کشورهای همسایه

مشاور وزیر نیرو و مسئول فرهنگی وزارت نیرو با اشاره به این که در حال حاضر شاهد انتقال فنی متخصصان وزارت نیرو به کشورهای همسایه هستیم، افزود: قبل از انقلاب تولید برق 7 هزار مگاوات بود اما در حال حاضر 70 هزار مگاوات است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام و المسملین علی یزدان‌پرست، امروز (23 دی ماه) در دیدار با امام جمعه بیرجند با بیان این که خراسان جنوبی استانی فرهنگی و با مردم متدین است، گفت: وزارت نیرو یکی از وازرتخانه‌های مهم و تأثیرگذار است که خدمات مفیدی برای هموطنان ارائه می‌کند.

وی با بیان این که اگر صنایع از آب و برق بی‌بهره باشند، زیرساخت‌ها ناتمام است، افزود: وزارت نیرو دارای جوانان مستعد و با تخصص زیاد است که بیشتر مردم قدردان زحمات این مجموعه هستند.

مشاور وزیر و مسئول امور فرهنگی وزارت نیرو ادامه داد: خدمات وزارت نیرو برای تمامی آحاد جامعه است و در حال حاضر با استفاده از توان و ظرفیت بالای متخصصان خود، وضعیتی مطلوبی برای مردم فراهم کرده است.

یزدان‌پرست با اشاره به این که در حال حاضر شاهد انتقال فنی متخصصان وزارت نیرو به کشورهای همسایه هستیم، افزود: قبل از انقلاب خدماتی که به مردم ارائه می‌شد، در مقابله با الان بسیار ناچیز بود به طوری که قبل از انقلاب تولید برق 7 هزار مگاوات بود اما در حال حاضر 70 هزار مگاوات است.

وی با بیان اینکه در بخش فرهنگی برنامه‌ریزی‌های زیادی انجام شده تا از توان و ظرفیت روحانیت در مدیریت آب و برق بتوان استفاده کرد، افزود: در حال حاضر 700 روحانی در شرکت‌های آب و برق کشور نماز جماعت اقامه می‌کنند و در بخش قرآنی هم تاکنون گام‌های بزرگی را برداشته‌ایم.

مشاور وزیر و مسئول امور فرهنگی وزارت نیرو با بیان این که در حال حاضر در شرایط خاصی به سر می‌بریم، به‌گونه‌ای که شاهد کاهش نزولات جوی هستیم، تصریح کرد: میانگین بارندگی‌ها در کشور به ویژه در خراسان جنوبی کاهش یافته است و در بخش تولید برق هم هزینه‌های انتقال تولید برق بسیار زیاد است.

یزدان‌پرست با بیان این که مردم باید به سمت مصرف درست حرکت کنند، یادآور شد: وزارت نیرو با تأمین آب و برق بهترین خدمات را روانه خانه‌های مردم می‌کند و این نهاد برای پررنگ سازی بخش‌های فرهنگی برنامه دارد.

انتهای پیام

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا