برنامه‌ریزی برای صادرات ۱۸ میلیون تن محصولات فولادی

برنامه‌ریزی برای صادرات ۱۸ میلیون تن محصولات فولادی

گروه صنایع معدنی >فولاد - طبق سند چشم انداز 1404، میزان صادرات محصولات فولادی کشور باید به 18 میلیون تن برسد.

به گزارش ماین نیوز، براساس سند چشم انداز 1404 و با توجه به طرح های در حال اجرا توسط بخش دولتی و خصوصی، پیش بینی شده 55 میلیون تن فولاد تولید شود که از این میزان، 37 میلیون تن به مصرف داخلی و 18 میلیون تن صادر خواهد شد.

براساس این گزارش، تا پایان سال 93، ظرفیت فولاد خام 24 میلیون تن و ظرفیت محصولات فولادی 33 میلیون تن بوده است. اکنون طرح های توسعه مختلفی توسط ایمیدرو و بخش خصوصی از جمله 7 طرح فولادی استانی، طرح های توسعه شرکت های فولادی همچون فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد هرمزگان، فولاد خراسان و غیره، در حال اجراست. همچنین، ایمیدرو طرح های فولادی جدیدی طی 2 سال اخیر برای واگذاری به سرمایه گذاران در مناطق ویژه چابهار، بندرعباس و عسلویه تدوین کرده است. بخش خصوصی نیز با اجرای طرح های فولادی، نقش قابل توجهی در تکمیل زنجیره صنعت فولاد و دستیابی به اهداف مذکور خواهد داشت.

این گزارش می افزاید: طبق برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای دستیابی به این هدف، «توسعه صنایع آهن و فولاد با برقراری توازن در زنجیره استخراج معدن تا تولید محصول نهایی به منظور پوشش کامل نیاز داخل»، «صادرات به کشورهای هدف و حداکثر سازی مزیت اقتصادی»، «به کارگیری فناوری های روز دنیا» و نیز «اولویت قراردادن مناطق منطبق با دسترسی به منابع و بازارهای داخلی و خارجی کشور» مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بنا به این گزارش، تا پایان سال جاری صادرات حدود 3 میلیون تن محصولات فولادی برنامه ریزی شده است.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا