معاون سازمان توسعه تجارت ایران:

۱۶ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به کشور برنگشته است

۱۶ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به کشور برنگشته است معاون سازمان توسعه تجارت ایران گفت: از بیش از ۲۳ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی کشور تنها حدود ۶.۷ میلیارد دلار به کشور برگشته و در سامانه نیما عرضه شده است.

 
محمد رضا مودودی معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: در 6 ماه سال جاری با وجود اینکه بیش از  23 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته ایم، حدود 6.7 میلیارد دلار آن به کشور برگشته و در سامانه نیما اعلام شده است و هنوز بخش عمده ارز حاصل از  صادرات  به کشور برنگشته است.

 
وی افزود: پتروشیمی ها بیشترین بازگشت ارز را به سامانه نیما داشته اند و بخش خصوصی بازگشت کمی از ارز به کشور و عرضه در سامانه نیما داشته و به دنبال استفاده از مهلت های برگشت ارز حاصل از صادرات به کشور هستند.

 
معاون سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: از بیش از 23 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات غیر نفتی یاد شده،  سهم بخش صنعت و معدن حدود 11 میلیارد دلار و سهم بخش کشاورزی حدود 1.7 میلیارد دلار است که مجموع این بخش‌ها از صادرات غیر نفتی حدود 13 میلیارد دلار است.

 
وی تصریح کرد: این بخشها بیش از نیمی از صادرات غیر نفتی کشور را دارند و  شامل  شرکتهای بخش خصوصی و دولتی هستند.
بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا