در روز سبز آیفکس رقم خورد:

معامله بیش از یک میلیارد ورقه بهادار در فرابورس ایران

معامله بیش از یک میلیارد ورقه بهادار در فرابورس ایران

در معاملات امروز سه‌ شنبه 24 مهرماه شاخص کل فرابورس 32 واحد افزایش یافت که عمده بار مثبت بر این نماگر از جانب نمادهای پتروشیمی و فلزات اساسی تا سطح حداکثر 8 واحد رقم خورد.

معاملات فرابورس ایران روز جاری با ادامه سبزپوشی آیفکس و دادوستد یک میلیارد و 336 میلیون ورقه به ارزش بیش از 7 هزار و 938 میلیارد ریال خاتمه یافت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در معاملات امروز سه‌ شنبه 24 مهرماه شاخص کل فرابورس 32 واحد افزایش یافت که عمده بار مثبت بر این نماگر از جانب نمادهای پتروشیمی و فلزات اساسی تا سطح حداکثر 8 واحد رقم خورد.

بدین ترتیب نمادهای «زاگرس»، «هرمز»، «میدکو» و «ارفع» بیشترین تاثیر مثبت را بر نماگر آیفکس به جا گذاشتند و در نهایت موجب رشد 1.6 درصدی این نماگر شدند تا آیفکس در پایان بازار در ارتفاع 2 هزار و 27 واحدی بایستد.

سهامداران بازارهای اول و دوم امروز به ترتیب تعداد 143 و 624 میلیون سهم را به ارزش 511 و 2 هزار و 120 میلیارد ریال میان خود دست به دست کردند. بازار پایه ‌ای ‌ها نیز امروز میزبان جا به ‌جایی 547 میلیون سهم به ارزش یک‌ هزار و 463 میلیارد ریال بودند.

در بازار امروز نمادهایی همچون ثنور، سبزوا، فجام، آینده و خیمن متوقف و در سمت مقابل نمادهای ثالوند، تاپکیش، کتوکا، ثرود، هرمز و گپارس بازگشایی شدند.

روز جاری نماد ذوب ‌آهن به عنوان پربازدیدترین نماد معاملاتی با داد و ستد 202 میلیون سهم به ارزش 583 میلیارد ریال بالاترین حجم و ارزش معاملات را از آن خود کرد. در تابلو بیشترین نوسان قیمت نیز نمادهایی «تاپکیش» و «کتوکا» تا سطح حداکثر 10 درصد با بیشترین رشد قیمت و نمادهای «ثرود» و «حآسا» با بالاترین افت قیمت روبه‌رو شدند.

در بازار ابزارهای نوین مالی نیز 23 میلیون ورقه به ارزش 3 هزار و 844 میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت. در این بازار اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن و ملی در بازه قیمتی 482 هزار تا 636 هزار ریال نوسان کرد. صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با ثبت بیشترین حجم و ارزش معاملات در میان ETFها صدرنشین شد و سرمایه‌ گذاران بازار اوراق با درآمد ثابت نیز 4 میلیون ورقه به ارزش بیش از 3 هزار و 706 میلیارد ریال را میان خود دست به دست کردند.

در بازار ابزارهای نوین مالی شنبه هفته آتی 28 مهرماه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا 708» برای نخستین بار عرضه خواهد شد. تعداد کل این اوراق 10 میلیون ورقه و تاریخ انتشار آن 23 تیرماه جاری است. همچنین این سری اسناد خزانه در تاریخ 26 مهرماه 1398 سررسید خواهد شد.

 

 

 

 

  

 

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا