ارزش معاملات فرابورس ایران بیش از 50 درصد افزایش یافت

ارزش معاملات فرابورس ایران بیش از 50 درصد افزایش یافت

در صعود 67 واحدی امروز آیفکس دو نماد پتروشیمی «زاگرس» و «مارون» بیش از سایر نماد‌ها نقش مثبت ایفا کردند و پس از آنها نماد‌های «میدکو» و «ذوب» با تاثیر مثبت حداکثر 9 واحدی قرار دارند.

در میانه این هفته کاری در فرابورس ایران یک میلیارد و 208 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از 9 هزار و 231 میلیارد ریال میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که به معنی رشد بیش از 50 درصدی ارزش معاملات نسبت به روز گذشته بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایهه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، امروز دوشنبه 23 مهرماه 97 شاخص کل فرابورس ایران ضمن ارتقای 67 پله‌ای (رشد 3.5 درصدی) و قرار گرفتن آن در ارتفاع 1995 واحدی به روند نزولی چند روز گذشته این نماگر خاتمه داد تا بار دیگر معامله‌گران شاهد سبز‌پوشی بازار‌های سهام فرابورس باشند.

در صعود 67 واحدی امروز آیفکس دو نماد پتروشیمی «زاگرس» و «مارون» بیش از سایر نماد‌ها نقش مثبت ایفا کردند و پس از آنها نماد‌های «میدکو» و «ذوب» با تاثیر مثبت حداکثر 9 واحدی قرار دارند. همچنین نماد «ریشمک» امروز بیشترین افزایش و نماد «کتوکا» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد و نماد‌های «ذوب» و «تاپکیش» در زمره پُربازدید‌ترین‌ها قرار گرفتند.

نگاهی به معاملات سهام در بازار‌های فرابورس بیانگر جابه‌جایی 606 میلیون سهم به ارزش 2 هزار و 241 میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم است که در این میان نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد.

همچنین عرضه اولیه 35 میلیون سهم از مجموع سهام شرکت داروسازی آوه سینا در نماد «داوه» در بازار دوم فرابورس ایران و کشف قیمت 3300 ریالی آن انجام شد.

به‌علاوه، 548 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 174 میلیارد ریال در سه تابلو بازار پایه معامله شد.

از طرف دیگر، در روزی که گذشت معاملات در بازار ابزار‌های نوین مالی (شامل معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و ETF) با خرید و فروش 55 میلیون ورقه به ارزش 5 هزار و 818 میلیارد ریال به پایان رسید.

در این بازار در روز جاری شاهد آغاز معاملات ثانویه واحدهای سرمایه‌گذاری عادی قابل معامله صندوق سرمایه‌گذاری اندیشه ورزان صباتامین در نماد «اوصتا» بودیم که بیش از 3 میلیون ورقه از این اوراق در قیمت 10 هزار و 393 ریال معامله شد.

از جمله رویداد‌های آتی فرابورس می‌توان به عرضه اسناد خزانه اسلامی در نماد‌های «اخزا708» با تاریخ سررسید 23 مهر 98 و «اخزا7091» که در تاریخ 13 مرداد‌ماه 99 سررسید می‌شود در معاملات روز سه‌شنبه هفته جاری در بازار ابزار‌های نوین مالی اشاره کرد.

همچنین در این بازار 40 میلیون و 393 هزار و 129 ورقه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا703» با تاریخ سررسید 21 مهر‌ماه 99 برای اولین بار در روز چهارشنبه 25 مهر‌ماه عرضه می‌شود. این سری از اسناد خزانه اسلامی توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت در تاریخ 21 خرداد سال جاری منتشر شده است.

 

بازگشت به شاخه اخبار صنعت و اقتصاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا