تعدیل مثبت سود فولاد هرمزگان

تعدیل مثبت سود فولاد هرمزگان

گروه صنایع معدنی >فولاد - فولاد هرمزگان با انتشار اطلاعاتی در سامانه کدال تغییرات گسترده ای را در پیش بینی درآمد هر سهم در سال جاری اعلام کرده است.

به گزارش ماین نیوز، در اطلاعات منتشر شده فولاد هرمزگان در سامانه کدال آمده است سود خالص پیش بینی شده سهم فولاد هرمزگان برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ از ۴ هزار و ۱۱۳ میلیارد و ۲۷۴ میلیون ریال به ۷ هزار و ۱۳۹ میلیارد و ۱۹۲ میلیون ریال ارتقا می یابد.

دلیل این تغییر در پیش بینی درآمد هر سهم فولاد هرمزگان و رشد ۷۳.۵ درصدی آن نسبت به پیش بینی قبلی، افزایش نرخ فروش محصول اصلی در بازار داخل و صادرات به دلیل افزایش تقاضا و افزایش قیمت های جهانی در نیمه اول سال بوده است که باعث افزایش درآمد عملیاتی شده است.

همچنین پیش بینی شده در نیمه دوم با توجه به ابلاغیه دستورالعمل ستاد تنظیم بازار محصولات فولادی وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص تعیین قیمت های پایه و سقف رقابت فروش، مبلغ فروش داخلی افزایش یافته که از دلایل عمده این تعدیل می باشد.

این شرکت در گزارش خود آورده، افزایش نرخ ارز با توجه به مصوبه دولت مبنی بر فروش ارز شرکت های فولادی در بازار ثانویه اثر قابل توجهی بر سود علی الخصوص در نیمه دوم سال جاری دارد لذا از دلایل مثبت این تعدیل خواهد بود.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا