افزایش نرخ خوراک تاثیری در بهای تمام شده فولادی‌ها ندارد

افزایش نرخ خوراک تاثیری در بهای تمام شده فولادی‌ها ندارد

گروه صنایع معدنی >فولاد - شنیده‌ها و شایعاتی در خصوص افزایش نرخ خوراک فولادی‌ها در بازار منتشر شده که برخی از سهام‌داران را با نگرانی مواجه ساخته است.

به گزارش ماین نیوز، شنیده‌ها و شایعاتی در خصوص افزایش نرخ خوراک فولادی‌ها در بازار منتشر شده که برخی از سهام‌داران را با نگرانی مواجه ساخته است.

در همین خصوص و برای شفاف‌سازی این مسئله، محمد کشانی، مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان در گفت وگو با بورس آنلاین عنوان کرد که مسئله افزایش نرخ خوراک فولادی‌ها مورد بحث و بررسی بود،‌ اما از دستور کار خارج شد.

کشانی تشریح کرد: دولت قرار بود که با توجه به آزادسازی نرخ فولاد، قیمت انرژی را هم برای این صنعت افزایش دهد. اما به دلیل اینکه بازار هنوز تثبیت نشده است، بررسی این مسئله در حدود یک ماه است که عقب اقتاد.

وی با اشاره به اینکه ممکن است که بررسی ابعاد انجام این افزایش قیمت در دستورکار مجدد دولت قرار گیرد، عنوان کرد: در صورتی هم که این افزایش قیمت صورت گیرد، تاثیری در بهای تمام شده محصولات ما نخواهد داشت.

کشانی در ادامه افزود: سهم گاز در قیمت تمام شده فولاد، سه تا چهار درصد است. بنابراین اگر برفرض این نرخ دو برابر هم شود، تاثیر بسزایی در عملکرد فولادی‌ها نخواهد گذاشت.

تحقق پیش‌بینی صادراتی فخوز تا پایان سال 97

مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان در بخش دیگری از اظهارات خود به مسئله وضعیت صادرات در شرایط تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: فولاد خوزستان 60 درصد بودجه صادرات خود را با وجود همه تحریم‌ها در شش ماهه نخست امسال محقق کرده است و این نوید را می‌دهم که با وجود تمامی مشکلاتی که تحریم‌ها از این پس برای اقتصاد ایران به وجود خواهند آورد، به پیش‌بینی بودجه که دو میلیون تن در پایان سال اشاره داشت، خواهیم رسید.

کشانی در خصوص نحوه انتقال وجوه حاصل از صادرات به داخل کشور گفت: ما در این خصوص با مشکلاتی مواجه هستیم، اما به دلیل راهکارهایی که برای این مسئله اندیشیده‌ایم، در ادامه به مشکل برنخواهیم خورد.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا