افزایش ۶درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان

افزایش ۶درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان

گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ضمن ابراز خرسندی از عملکرد تمامی واحدهای شرکت در نیمه نخست امسال گفت: هدف کارکنان در امسال، دستیابی به ظرفیت اسمی کارخانه و تولید یک میلیون و ۵۰۰هزار تن فولاد خام است که با همراهی مدیران و کارکنان زحمتکش فولاد هرمزگان، تمامی تلاش خود را برای تحقق این هدف به کار خواهیم بست.

به گزارش ماین نیوز، فرزاد ارزانی در بخش نخست سخنان خود، ارتقای ایمنی در فولاد هرمزگان را نتیجه بکارگیری روزافزون شیوه‌نامه‌های ایمنی و بازرسی‌های هنگام کار دانست.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با تاکید بر اینکه در ۶ماه نخست امسال، تولید آهن اسفنجی با تحقق ۹۹/۱ درصد برنامه به ۸۷۴ هزار و ۲۹۷ تن افزایش یافته است، گفت: تولید این محصول در سال گذشته ۷۹۹ هزار و ۳۵۴ تن بوده است.

وی روند کاهشی مصرف انرژی در فولاد هرمزگان را بسیار ارزشمند دانست و گفت: مصرف ویژه برق واحد احیا مستقیم از Kwh/ton dri ۱/۰۱ که متوسط سال ۹۶ است به Kwh/ton dri ./۹۲ در ۶‌مـاه نخـست سال ۹۷ کاهـش یافتـه است. مصرف ویژه گاز طبیعـی واحد احیا نیـز از Gj/ton dri ۱۰/۰۰ به Gj/ton dri ۷۵/۹ کاهش یافته است.

ارزانی در ادامه با اشاره به رکوردهای درخشان واحد فولادسازی گفت: در ۶ماه نخست امسال، تولید تختال در شرکت فولاد هرمزگان با ۴۳ هزار و ۶۷۲ تن افزایش نسبت ‌به مدت مشابه سال گذشته به ۷۳۵هزار و ۹۴۲ تن رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه مصرف نسوز، اکسیژن، برق و الکترود گرافیتی نیز در این شرکت کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: مصرف الکترود در کوره‌های قوس الکتریکی از kg/ton ۱/۹۸ در سال ۹۶ به kg/ton ۱/۸ کاهش یافته که موفقیتی چشمگیر در واحد فولادسازی است.

او بازدهی کوره‌های قوس الکتریکی فولاد هرمزگان را ۸۱/۵درصد و بازدهی ریخته‌گری را ۹۷/۱درصد اعلام کرد و افزود: در این دو بخش نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش روبه‌رو بوده‌ایم.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام فولاد هرمزگان گفت: در مدیریت مهندسی کارخانه ۱۷۵ پروژه از معاونت فناوری و توسعه، معاونت خرید، معاونت بهره‌برداری، معاونت منابع انسانی، حراست و روابط عمومی در دست اقدام است.
همچنین در واحد کنترل کیفی و آزمایشگاه‌ها، آنالیزهای لازم برای کاهش تعداد آزمون‌های انجام‌شده در آزمایشگاه فولادسازی و احیا مستقیم به‌منظور کاهش هزینه‌ها در حال انجام است.

فرزاد ارزانی با اشاره به روند روبه‌رشد دستاوردهای اجرای نظام‌های مشارکتی در فولاد هرمزگان گفت: در نیمه نخست امسال، میزان مشارکت کارکنان در نظام مشارکتی کارت سبز به ۵۷ رسیده است.

وی اقدامات انجام‌شده در مهندسی صنایع شرکت را چنین برشمرد: پیاده‌سازی نظام مدیریت ایمنی و بهداشت ISO ۴۵۰۰۱: ۲۰۱۸؛ پیاده‌سازی نظام مدیریت زیست‌محیطی ISO ۱۴۰۰۱: ۲۰۱۵؛ ارتقای سرآمدی سازمانی از راه نهایی‌سازی خودارزیابی تعالی سازمانی و استخراج پروژه‌های بهبود مهر ۹۷؛ نهایی‌سازی و تکمیل اظهارنامه تعالی سازمانی مهر ۹۷؛ طراحی نقشه راه تعالی سازمان (۳‌ساله)؛ ممیزی صدور گواهی‌نامه ISO۵۰۰۰۱ در مهر ۹۷؛ تمدید عضویت در بنیاد EFQM اروپا؛ ثبت‌نام برای ارزیابی سطح R۴E در نمایندگی EFQM اروپا؛ اجرای ممیزی داخلی ISO۵۰۰۰۱ در شهریور۹۷ و... .

وی خاطرنشان کرد: در بخش فناوری اطلاعات، چند پروژه انجام شد که برخی از آنها عبارتند از: استقرار سیستم Price List برای اعتمادسازی بیشتر مشتریان با مشخص کردن عوامل تاثیرگذار در قیمت؛ استقرار سیستم نوین آزمایشگاه؛ راه‌اندازی سیستم حمل مکانیزه برای افزایش سرعت بارگیری محصول؛ برقراری ارتباط سیستم‌های اتوماسیون اداری شرکت‌های فولاد هرمزگان و فولاد مبارکه؛ راه‌اندازی زیرساخت BI (هوش تجاری) و....

مدیرعامل فولاد هرمزگان با تاکید بر اینکه در طراحی و توسعه محصولات (R&D) نیز فعالیت‌های گسترده‌ای انجام ‌شده است، گفت: برقراری تعاملات گسترده با بیشتر دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور، فراخوان بیش از ۲۰ پروژه پژوهشی با هدف آینده‌پژوهی صنعت فولاد و افزایش ارزش افزوده محصولات تولیدی، همکاری گسترده با واحد تحقیق و توسعه فولاد مبارکه، تعریف و انجام پروژه‌های پژوهشی مشترک و عقد تفاهمنامه همکاری پژوهشی با پژوهشکده فولاد برای رفع نیازهای پژوهشی شرکت فولاد هرمزگان به وسیله تعریف پروژه‌های پژوهشی مشترک و بازنگری و تدوین گردشکارهای واحد تحقیق و توسعه با همکاری واحد R&D شرکت فولاد مبارکه از مهم‌ترین فعالیت‌های این بخش است.

وی سهم فولاد هرمزگان در حجم معاملات محصول تختال در بورس کالا را ۴۵ درصد معادل ۲۵۵ هزار تن اعلام و خاطرنشان کرد: در ۶ماه نخست امسال ۷۰۶ هزار و ۲۴۰ تن تختال فولاد هرمزگان به بازار داخل و خارج عرضه شده است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به نقش فولاد هرمزگان در امر اشتغالزایی، تعداد نیروی انسانی شاغل در شرکت را ۱۵۹۰ نفر اعلام کرد و افزود: در این شرکت بیش از ۲ هزار نفر نیز در قالب شرکت‌های پیمانکاری مشغول کارند.

ارزانی در ادامه، ضمن قدردانی از قهرمانی تیم فوتسال هرمزگان در چهارمین دوره مسابقات کارگری استان هرمزگان و موفقیت‌های فرزندان کارکنان که موفق به کسب مدال در مسابقات کشوری و جهانی شده‌اند، اظهار امیدواری کرد خانواده فولاد هرمزگان همواره در همه عرصه‌ها خوش بدرخشد.

وی در ادامه، تعهد فولاد هرمزگان به مسئولیت‌های اجتماعی خود را فرصتی برای خدمت به جامعه دانست و اضافه کرد: در ماه‌های گرم سال با خارج کردن یکی از کوره‌های واحد فولادسازی از مدار تولید، از تولید ۷۰۰۰ تن اسلب چشم‌پوشی کردیم تا مردم شریف استان در رفاه بیشتری باشند.

ضمن اینکه این شرکت با مشارکت در جشن گلریزان ستاد دیه (آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد)، مشارکت در ضیافت ماه مبارک رمضان و طرح تکریم مددجوهای هلال احمر استان هرمزگان، مشارکت در طرح تکریم ایتام با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و سایر اقدامات مشابه، همواره تلاش کرده است به جامعه خود خدمت کند.
بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا