میدکو رکورد سرعت اتمام پروژه‌های صنایع معدنی را شکست

میدکو رکورد سرعت اتمام پروژه‌های صنایع معدنی را شکست

گروه معادن >سنگ آهن - میدکو سهم ۸ میلیون تنی در تولید کنسانتره، ۷.۵ میلیون تنی در تولید گندله، ۳ میلیون تن آهن اسفنجی، ۴.۲ میلیون تن فولاد در کشور دارد.

به گزارش ماین نیوز، علی پالیزدار، قائم مقام مدیر عامل و عضو هیئت مدیره هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) ضمن تشریح سهم میدکو در صنعت فولاد ایران گفت: میدکو فعالیت خود را از سال ۸۸ آغاز کرد و دهمین سالی است که به حیات خود ادامه می‌دهد و امسال ۹۰ درصد پروژه‌های میدکو تمام می‌شود که یک رکورد در صنایع معدنی کشور است.

پالیزدار تصریح کرد: شرکت در حال حاضر به تولید ۸ میلیون تن کنسانتره، ۷.۵ میلیون تن گندله، یک میلیون تن آهن اسفنجی، ۱.۱ میلیون تن فرآوری زغال سنگ، ۸۰۰ هزار تن کک متالورژی و ۲۴ هزار تن فرو سیلیسیوم دست یافته و تا پایان سال، دو واحد فولادسازی شامل فولاد بردسیر به ظرفیت یک میلیون تن و فولاد زرند با ظرفیت ۱.۷ میلیون تن، یک واحد ۴۰۰ هزار تنی آهک و دولومیت و نیز یک واحد ۱.۱ میلیون تنی فرآوری زغال سنگ در منطقه طبس به اتمام می‌رسد.

قائم مقام مدیر عامل و عضو هیئت مدیره هلدینگ میدکو ادامه داد: از میان این پروژه ها، طرح فولاد بوتیا باقی می‌ماند که امیدوارم تا سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه به باور من یک زیبایی کامل در صنایع معدنی کشور در میدکو به وقوع پیوسته و توانسته این را اثبات کند اظهار کرد: اگر هدف را شناخته و حواشی را بزداییم، در کنار حمایت‌های یک سیستم قدرتمند مالی می‌توان در این شرایط دشوار نیز به نتیجه مطلوب رسید.

پالیزدار در خاتمه گفت: در واقع پروژه‌های میدکو با حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری به اتمام خواهد رسید و نقش زرینی را در بخش صنعت و معدن کشور ایفا خواهد کرد و گویای پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالای کشور است.
بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا