ایمیدرو، سازمان پیشرو در تحقق برنامه های توسعه ای و اقتصاد مقاومتی/مشارکت چشمگیر بخش خصوصی در طرح های معدن و صنایع معدنی

ایمیدرو، سازمان پیشرو در تحقق برنامه های توسعه ای و اقتصاد مقاومتی/مشارکت چشمگیر بخش خصوصی در طرح های معدن و صنایع معدنی

دنیای معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو در مجمع عمومی عادی (سالانه) ایمیدرو اعلام کرد: تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی و انجام ماموریت های توسعه ای از ابتدا در شمار برنامه های این سازمان قرار گرفت و با تلاش های انجام شده طی سالیان اخیر، دستاوردهای قابل ملاحظه ای بدست آمد.

به گزارش دنیای معدن، مهدی کرباسیان در این جلسه که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و تمامی اعضای مجمع برگزار شد، افزود: با توجه به عملکرد، ادعا می کنیم ایمیدرو در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام فروشی یکی از سازمان های برتر در کشور بوده است.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات ایمیدرو با شروع فعالیت دولت یازدهم طرح های نیمه تمام و متوقف بود. علاوه بر برنامه ریزی برای حل مشکلات طرح های نیمه تمام، پروژه های جدیدی را نیز تعریف کردیم تا بخش خصوصی و غیردولتی مشارکت بیشتری در طرح ها داشته باشند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه جذب سرمایه گذار در حوزه معدن و صنایع معدنی یکی از نکات حائز اهمیت این سازمان طی سال های گذشته بوده است، عنوان کرد: علاوه بر برنامه های توسعه ای و حمایتی، توجه به مقوله پژوهش در شمار اولویت های سازمانی قرار گرفت و در این زمینه ایمیدرو با سرمایه گذاری میلیاردی طی سال های گذشته، گام های اثربخشی را برداشته است.

کرباسیان یادآور شد: ایمیدرو با انجام و توسعه فعالیت های اکتشافی و رساندن آن به سطح 270هزار کیلومتر مربع، ریسک ناشی از عملیات اکتشاف را برعهده گرفت تا شرایط جذب سرمایه بخش خصوصی فراهم آید.

وی اظهار داشت: در این برنامه تاکنون 200 هزار کیلومتر عملیات ژئوفیزیک هوایی انجام شده است.

وی ادامه داد: اکنون شرایط جذب سرمایه ها فراهم آمده و بخش خصوصی می تواند با ادامه فعالیت ها، معادن کشف شده را در اختیار گیرد.

کرباسیان گفت: ایمیدرو به همراه شرکت های وابسته، چندین طرح را با سرمایه گذاری 3.7 میلیارد دلار تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رساند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: ایمیدرو که توسعه، راهبری شرکت ها و توانمندسازی را در شمار ماموریت های اصلی خود قرار داده است؛ در 80 درصد از مناطق کمتر توسعه یافته کشور فعالیت های معدنی به ویژه اکتشافی داشته است.

وی افزود: فعال کردن مجدد طرح ها در سال 97 به ارزش 2.3 میلیارد دلار از دیگر اقدامات این سازمان به شمار می رود.

کرباسیان اعلام کرد: ایمیدرو 24 میلیارد تومان در بخش پژوهش و توسعه فناوری در سال 96 سرمایه گذاری کرد و 2 میلیارد تومان سرمایه به بخش آموزش اختصاص داد.

وی ادامه داد: طی این مدت 13هزار نفر با همکاری آموزشگاه های تخصصی، تحت آموزش قرار گرفتند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همکاری با 10 دانشگاه معتبر کشور از جمله اقدامات سازمان در این زمینه است گفت: مطالعه در زمینه عناصر خاکی یکی از مهم ترین برنامه های مطالعاتی ایمیدرو محسوب می شود که در این خصوص دستاوردهای قابل توجهی را بدست آوردیم.

کرباسیان با اعلام اینکه با شروع دوران مدیریتی در سال 92، در تمام شرکت ها و واحدهای تابعه بحث حسابرسی داخلی به طور جدی اجرایی شد، اظهار کرد: از یکایک تیم اجرایی شامل مدیران و تمامی کارکنان ایمیدرو به پاس تلاش هایی که طی سال های گذشته داشته اند، قدردانی می کنم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه ظرف سال گذشته تا به امروز 8 پروژه در مناطق محروم راه اندازی شده است گفت: جذب سرمایه گذار، افتتاح پروژه ها و سرمایه گذار جدید جزو نکات مثبت سازمان بوده است و امیدواریم این روند با حمایت های دستگاه ها ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه در این زمینه سیاست های دولت و برنامه ریزی ها بسیار موثر بوده است اعلام کرد: توجه ویژه به سازمان های توسعه ای منجر به این می شود تا این مجموعه ها به عنوان بازوی دولت؛ کمک رسان اقتصاد کشور باشند.

بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا