رییس سندیکای صنایع آلومینیوم خبر داد

بررسی افزایش قیمت شمش آلومینیوم در ستاد تنظیم بازار

بررسی افزایش قیمت شمش آلومینیوم در ستاد تنظیم بازار

رییس سندیکای صنایع آلومینیوم از مطرح شدن پیشنهاد افزایش قیمت شمش آلومینیوم در ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت هر تن شمش آلومینیوم 150 دلار گران‌تر از هزینه بین‌المللی است و صنایع آلومینیوم با این افزایش قیمت مخالف هستند.

 

رییس سندیکای صنایع آلومینیوم خبر داد: بررسی افزایش قیمت شمش آلومینیوم در ستاد تنظیم بازار یکشنبه، هشتم شهریور 1394 - 10:29 صبحرییس سندیکای صنایع آلومینیوم از مطرح شدن پیشنهاد افزایش قیمت شمش آلومینیوم در ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت هر تن شمش آلومینیوم 150 دلار گران‌تر از هزینه بین‌ المللی است و صنایع آلومینیوم با این افزایش قیمت مخالف هستند.

 
آلومینیوم

 
هوشنگ گودرزی  با اشاره به اینکه قیمت آلومینیوم در بازار داخلی بیش از قیمت جهانی است، گفت: شمش آلومینیوم ایران در بازارهای بین‌المللی به دلیل مسائلی چون تحریم با قیمت ارزان‌تر فروخته می‌شود، لذا دولت برای حمایت از شمش آلومینیوم با عرضه گران‌تر آن در داخل موافق است.

 

او افزود: در حال حاضر قیمت شمش آلومینیوم و مواد اولیه صنایع در این بخش به ازای هر تن 150 دلار گران‌تر از هزینه بین‌المللی است. با توجه به حمایت‌هایی که اکنون از بالادست شمش آلومینیوم می‌شود و تعرفه‌ای که گفته می‌شود بر واردات شمش می‌گذارند باعث می‌شود قیمت آلومینیوم در ایران با نرخ بین‌المللی آن فاصله داشته باشد.

 

رییس سندیکای صنایع آلومینیوم با تاکید بر اینکه زمانی می‌شود شمش آلومینیوم را با هزینه بالاتر عرضه کرد که تعرفه محصولات وارداتی نیز به گونه‌ای باشد که مصرف کننده کالای ایرانی استفاده کند، گفت: هنگامی قیمت‌ها واقعی می‌شود و نیاز به افزایش نرخ برای حمایت نیست که مدیریت صحیح صورت گیرد و امکانات مورد نیاز فراهم باشد. همچنین سرمایه در گردش مناسب با نرخ سود منطقی در اختیار تولید کننده باشد.

 

گودرزی تصریح کرد: نمی‌توان انتظار داشت تولیدکننده که سرمایه در گردش با سود 24 تا 27 درصد تامین می‌کند، بتواند با شرکت‌های خارجی که حداکثر سه یا چهار درصد سود پرداخت می‌کند، رقابت کند.

 

او در مورد افزایش قیمت شمش آلومینیوم نیز تاکید کرد: پیشنهاد افزایش قیمت شمش در ستاد تنظیم بازار مطرح شده و باید به کمیسیون ماده یک برود و تصویب شود که معمولا این مسائل به پایان سال موکول می‌شود.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فلزات پایه بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران