آمار تولید چین بازار جهانی زغال سنگ را سردرگم کرده است

آمار تولید چین بازار جهانی زغال سنگ را سردرگم کرده است

آمار رسمی تولید زغال سنگ چین کارشناسان را برای پیش بینی روند آینده قیمت ها سردرگم کرده است.

 

به گزارش استیل پدیا، آمار رسمی اداره آمار چین از افزایش 3.9 درصدی تولید در نیمه نخست سال خبر می دهد ولی در واقعیت میزان تولید کاهش داشته است. تحلیل گران اظهار داشته اند که چنین تناقضاتی در سایر صنایع چین نیز مشاهده شده است. آمار چین به ویژه در مورد تولید ناخالص داخلی آن مدت ها از نظر اطمینان به صحت و درستی مورد تردید بوده است.

به گزارش فولاد ایران، در این بین عرضه و تقاضای زغال سنگ در چین نقش مهمی در تعیین قیمت های جهانی دارد. به عنوان نمونه سال 2016 دولت چین به شرکت های معدنی دستور داد برای حمایت از قیمت ها تولید را کاهش دهند و این امر بر بازار جهانی زغال سنگ اثر گذاشت. حال امسال با افزایش قیمت زغال سنگ به بالاتر از 84 دلار هر تن که مورد نظر دولت چین بوده مقامات چینی از شرکت های معدنی خواسته اند تولید را بالا ببرند البته از طرفی مقررات کنترل آلودگی هوا خیلی اجازه نداده به این هدف دست یابند.

از این رو عجیب نیست که آمار تولید نیمه نخست سال به دلیل بازرسی های زیست محیطی نزولی شده باشد و انتظار می رود تولید نیمه دوم سال از نیمه نخست سال بهتر شود. از طرفی دو شرکت بزرگ تولید کننده زغال سنگ در چین در نیمه نخست سال از کاهش 4 درصدی تولیدشان خبر دادند.

منبع: Bloomberg

ترجمه: م. تابان شمال


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار معادن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران