شرکت های ایتالیایی سازنده اولیه کوره ها

الکتروموتور 800 کیلو واتی کوره‌های پیش گرم بومی‌سازی شد

الکتروموتور 800 کیلو واتی کوره‌های پیش گرم بومی‌سازی شد

از بومی‌سازی الکتروموتور 800 کیلو‌واتی کوره‌های پیش گرم واحد 51 نوردگرم که سازنده اولیه آن شرکت‌های ایتالیایی بودند، علاوه بر کسب دانش فنی ساخت این نوع تجهیز حساس، 2 میلیارد ریال صرفه‌جویی اقتصادی حاصل شد.

 

به گزارش استیل پدیا، غلامعباس کریمی، کارشناس خرید قطعات یدکی فولاد مبارکه با بیان این خبر گفت: پیرو درخواست خرید این تجهیز که در واحد51‌فولاد مبارکه به کار گرفته شده است، در راستای حمایت از تولید داخل و اجرای دستورالعمل‌های اقتصاد مقاومتی از سازندگان داخلی به منظور همکاری و مشارکت در بومی‌سازی این الکتروموتور استعلام به عمل آمد که در نهایت مقرر شد از تولیدات داخل کشور استفاده شود، به همین منظور در پی اعلام آمادگی شرکت جمکو ساخت این تجهیز به این شرکت واگذار شد.

 

در همین رابطه ایوب‌زاده، کارشناس تعمیرات کوره‌های پیش‌گرم تصریح کرد: این الکترو موتور در نهایت در پنجم آبان با حضور نمایندگان شرکت جمکو و سامان آبیار در محل خود نصب و پس از انجام تست‌های مربوطه با موفقیت راه‌اندازی شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

ابراهیم میرزائیان خاطر‌نشان کرد: در حال حاضر از نظر بهره‌ برداری این تجهیز از شرایط برابری با موتورهای مشابه خارجی برخوردار است و حتی به نوعی شرایط بهتری را برای خط تولید فراهم کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه برای نصب الکتروموتور مذکور در مجموع 240 نفرساعت نیرو صرف شده است، گفت: تعویض این تجهیز در توقف برنامه‌ریزی شده 12ساعته خط تولید انجام گرفت.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران