5.5 میلیارددلارسرمایه گذاری خارجی دربخش صنعت پس ازبرجام

5.5 میلیارددلارسرمایه گذاری خارجی دربخش صنعت پس ازبرجام

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت که پس از برجام بیش از 5 و نیم ‌میلیارد دلار در بخش صنعت و معدن سرمایه گذاری شده و امید است شرایط جهانی به گونه باشد که همکاری ها رو به گسترش باشد.

 

به گزارش استیل پدیا، محمد رضا نعمت زاده در آیین بهره برداری از کارخانه تولید قطعات فولادی شرکت دنیلی ایتالیا در شهرستان اشتهارد، افزود: امروز ایران در فضای اعتدال وتعامل جهانی توانسته با تعقل و تدبیر سانتریفیوژهای هسته ای خود را به خوبی به حرکت درآورده و چرخ های اقتصاد را فعال کند.

 
گسترش همکاری ها با فرانسه در زمینه ساخت خودرو

 
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: امروز شاهد مراسم مشارکت ایران و فرانسه در زمینه تولید خودرو بودیم و این همکاری مقدمه ای برای همکاری های گسترده تر بین دو کشور خواهد بود.

 
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: ما از نظر فرهنگی تشابهات زیادی با این‌ کشور داریم. وی در ادامه با تاکید بر اینکه ظرفیت تولید فولاد کشور تا پایان سال جاری به ٢٥ میلیون تن می رسد، اظهار داشت:‌ ظرفیت تولید فولاد در کشور ٣١ میلیون تن است و در سال گذشته ١٨ تن تولیدات فولاد داشتیم.

 
نعمت زاده خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی انجام شده باید کمتر از ٨ سال به ظرفیت تولید ٥٠ میلیون تن برسیم.
وی افزود: بازار ایران رو به توسعه است و نیاز به خدمات مهندسی و ساخت تجهیزات و مدرن کردن واحدهای موجود احساس می شود.

 
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: یک شرکت آلمانی حرکتی را در اصفهان با مشارکت یکی از صنعتگران آغاز کرده است. وی همچنین گفت: در استان البرز سرمایه گذاری خارجی شروع شده است. 


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران