آغاز عرضه محصولات آهن اسفنجی فولاد سفید‌دشت به بازار

آغاز عرضه محصولات آهن اسفنجی فولاد سفید‌دشت به بازار

اولین محموله آهن اسفنجی فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری یکی از هفت طرح فولاد استانی هفته گذشته به مقصد فولاد خوزستان حمل شد.

 

به گزارش استیل پدیا، اکبر اسکندری رئیس دفتر فنی شرکت فولاد سفید‌دشت چهارمحال و بختیاری با اعلام این مطلب گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با فولاد خوزستان منعقد شده است، مقرر گردیده در هرماه ۵۰هزار تن آهن‌اسفنجی فولاد سفید‌دشت از طریق کامیون به فولاد خوزستان ارسال شود.

 

وی ظرفیت کارخانه احیای مستقیم فولاد سفید‌دشت را ۸۰۰ هزار تن در سال اعلام کرد و بابیان اینکه علاوه بر فولاد خوزستان شرکت‌های معتبر دیگری نیز در صف خرید محصول این شرکت قرار دارند، گفت: در همین راستا روند انجام مذاکرات با این شرکت‌ها در جریان است. اسکندری افزود: ارسال اولین محموله محصول این شرکت به فولاد خوزستان تنها پس از چند روز از افتتاح فولاد سفید دشت انجام شد که می‌تواند نوید‌بخش روزهای بهتری برای این شرکت باشد.

 

رئیس دفتر فنی شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت به بهره‌برداری رسیدن این طرح استانی خاطرنشان کرد: آغاز تولید این شرکت از چند جهت مهم است اول آنکه گام مؤثری در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور و منطقه برداشته شد و دوم اینکه باعث رونق و شکوفایی شرکت شد و می‌تواند موجبات بازگشت سرمایه را فراهم کند. وی با اشاره به اینکه به زودی کار اجرایی فاز دوم شرکت که واحد فولادسازی و ریخته‌گری مداوم این طرح نیز شروع می‌شود، اظهار امیدواری کرد، این فاز نیز در سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

 

اسکندری یادآور شد، فولاد سفید‌دشت چهارمحال و بختیاری اولین کارخانه از طرح‌های هفتگانه فولادی است که با مشارکت ۶۵ درصدی فولاد مبارکه و ۳۵درصدی ایمیدرو روز ۱۸ آبان با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری افتتاح شد.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران