آخرین وضعیت اجرای پروژه انتقال آب خلیج فارس به معادن کرمان و یزد

آخرین وضعیت اجرای پروژه انتقال آب خلیج فارس به معادن کرمان و یزد

مدیرعامل گروه صنعتی سدید در کنفرانس لوله و پروفیل فولادی ایران گفت: فاز اول پروژه انتقال آب خلیج فارس به معادن کرمان و یزد به طول 900 کیلومتر شروع شده است.

 

به گزارش استیل پدیا، مدیرعامل گروه صنعتی سدید در کنفرانس لوله و پروفیل فولادی ایران گفت: فاز اول پروژه انتقال آب خلیج فارس به معادن کرمان و یزد به طول 900 کیلومتر شروع شده است. این پروژه در مجموع شامل سه فاز و در کل 2700 کیلومتر با سیستم های مدرن نمک زدایی، آب شیرین کن و ... است.

 حمداله محمدنژاد مدیرعامل گروه صنعتی سدید در کنفرانس لوله و پروفیل فولادی ایران که توسط متال بولتن در هتل اوین برگزار شده است، سخنرانی کرد که مهمترین بخش‌های سخنرانی وی به شرح زیرند: - افزایش ظرفیت تولید گاز از میادین مشترک یکی از مهمترین برنامه هاست که وزارت نفت در حال برنامه ریزی برای آن است. - نیازمند 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز شامل 130 میلیارد دلار در بخش بالادستی و 70 میلیارد دلار در بخش پایین دستی هستیم. شاهد رقابت فشرده در منطقه برای جذب سرمایه گذاری هستیم.

- تولید فعلی گاز از پارس جنوبی 400 میلیون مترمکعب روزانه و سالانه 150 میلیارد مترمکعب است که تا پایان امسال باید به روزانه 567 میلیون مترمکعب برسد. الان شرکت ملی گاز روزانه 550 میلیون مترمکعب را به کشور عرضه می کند که با تکمیل فازهای پارس جنوبی به 1200 میلیون مترمکعب خواهد رسید. انتقال گاز مهمترین بحث امروز است.

- کشور برنامه صادرات گاز به کشورهای همسایه، هند و اروپا را دارد. تا 2500 کیلومتر حمل و صادرات گاز اقتصادی است. بعد از آن با انجماد حمل گاز انجام می شود. - هم اکنون 35 هزار کیلومتر شبکه گاز برای مصارف داخلی در کشور داریم.

- برنامه گازرسانی به 2.6 میلیون خانوار به میزان 1200 کیلومتر را داریم.

- 80 کشور دنیا از جمله ایران با مشکل کم آبی مواجهند. به همین دلیل اجرای طرحهای انتقال آب در اولویت ماست که گام اول هم در این زمینه احداث سد است. 316 سد با ظرفیت 43 میلیارد مترمکعب در کشور داریم.

- فاز اول پروژه انتقال آب خلیج فارس به معادن کرمان و یزد به طول 900 کیلومتر شروع شده است. این پروژه در مجموع شامل سه فاز و در کل 2700 کیلومتر با سیستم های مدرن نمک زدایی، آب شیرین کن و ... است. - گروه صنعتی سدید با تجربه و تخصص بالا آماده مشارکت در پروژه های انتقال آب و گاز است.

 


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

 

 

 

 

 

بازگشت به شاخه اخبار صنعت بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران