افت قیمت به دلیل کاهش خرید

کاهش قیمت های ورق گرم در آسیا

کاهش قیمت های ورق گرم در آسیا

قیمت های ورق گرم وارداتی به آسیا در روز پنجشنبه بدلیل کاهش خرید و افت قیمت ها در بازار داخلی چین کاهش یافت .

 

به گزارش استیل پدیا، قیمت های ورق گرم وارداتی به آسیا در روز پنجشنبه بدلیل کاهش خرید و افت قیمت ها در بازار داخلی چین کاهش یافت . به گفته فعالان بازار در حال حاضر بستن قرارداد سخت است .     

برآورد روزانه Platts  برای ورق گرم گرید SS400 با ضخامت 3 میلیمتر 365 تا 370 دلار بود که 5 دلار کاهش داشت . در شانگهای قیمت ورق گرم گرید Q235 با ضخامت 5 , 5 میلیمتر 620 , 2 تا 650 , 2 یوآن (400 تا 405 دلار) تحویل درب کارخانه و 17 درصد مالیات بر ارزش افزوده بود که نسبت به روز قبل 20 یوآن کاهش یافت .

یک تاجر معروف ویتنامی گفت : در طول چند روز گذشته برخی از ورق گرم های تولید شده توسط یک کارخانه در شرق چین گرید SS400 با قیمت 370 دلار CFR ویتنام فروخته شد و این کارخانه در روز پنجشنبه قیمت را به 375 دلار رساند .

یک کارخانه در شمال چین برای برخی گریدهای ورق گرم  قیمت 380 دلار CFR ویتنام را پیشنهاد داده است . گرچه معاملاتی منعقد شده اما اغلب خریداران باتوجه به کاهش قیمت های چین جنبه احتیاط را حفظ کرده اند .

گروه فولادسازی شاگنگ در شرق چین همچنان پیشنهاد 380 دلار FOB را برای ورق گرم گرید SS400 حفظ کرده و البته به چانه زنی بر سر قیمت هم چندان بی میل نیست . منبعی نزدیک به این کارخانه از عدم وجود سفارش گله مند بود  و یک تاجر ویتنامی هم تأیید کرد که اکثر خریداران دست از خرید کشیده اند .

 

منبع :Platts SBB

 


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

 

 

 

 

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران