حمایت از صنایع معدنی ایران

تاکید مدیر عامل بیمه ساچه بر افزایش همکاری با بخش معدن و صنایع معدنی ایران

تاکید مدیر عامل بیمه ساچه بر افزایش همکاری با بخش معدن و صنایع معدنی ایران

مدیر عامل شرکت بیمه دولتی ایتالیا (ساچه) بر حمایت این نهاد مالی بین المللی از طرح های معدن و صنایع معدنی ایران تاکید کرد.

 

به گزارش استیل پدیا، مدیر عامل شرکت بیمه دولتی ایتالیا (ساچه) بر حمایت این نهاد مالی بین المللی از طرح های معدن و صنایع معدنی ایران تاکید کرد. به گزارش ماین نیوز،‌ الساندرو کاستِلانو (Alessandro Castellano) در دیدار با رییس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: ایجاد شرکت مشترک بین «دانیلی و ایمیدرو» خبر خوبی برای بسط همکاری های دو طرف در حوزه معدن و صنایع معدنی است. وی در عین حال به دیدار خود با رییس کل بانک مرکزی ایران اشاره کرد و گفت: در این دیدار راه های تسهیل افزایش روابط و برطرف شدن موانع همکاری بیمه ای و بانکی دو طرف بررسی شد. کاستلانو همچنین از برنامه ریزی وزیر اقتصاد ایتالیا برای سفر به ایران خبر داد که هدف آن تقویت همکاری های مالی و بانکی دو کشور است.

رییس هیات عامل ایمیدرو نیز با ارایه گزارشی از همکاری های شرکت های ایتالیایی با طرف های ایرانی گفت: تشکیل شرکت مشترک با نام «پرشین متالیکز» گام نخست افزایش همکاری های دو طرف محسوب می شود. مهدی کرباسیان ادامه داد: بر اساس تفاهمنامه ای که ایمیدرو و دانیلی امضا کرده اند،‌ قرار است کارخانه هایی در زنجیره فولاد از کنسانتره سنگ آهن تا تولید شمش و محصول نهایی در چابهار احداث شود که این امر از نتایج سفر رییس جمهوری ایران به ایتالیا و سفر متقابل نخست وزیر ایتالیا به ایران است. وی با بیان اینکه بخشی از تولیدات این شرکت مشترک به اروپا صادر خواهد شد ادامه داد: طبق نقشه راه ترسیم شده،‌ دو طرف برنامه هایی نیز برای احداث کارخانه 400هزار تنی تولید آلومینیوم پیش رو دارند. رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: شرکت های «اس ام اس دِماگ» با فولاد مبارکه نیز طرحی برای افزایش 1.6 میلیون تنی ظرفیت تولید فولاد هرمزگان پیش رو دارند که این طرح نیز در حال نهایی شدن برای اجرا است. رییس هیات عامل ایمیدرو در پاسخ به درخواست مدیر عامل ساچه مبنی بر تسویه حساب اقساط معوقه شرکت آلومینیوم المهدی- هرمزآل با بیمه ساچه گفت: به سبب اینکه ایمیدرو ضمانتامه شرکت فوق را برای بیمه ساچه صادر کرده است تلاش خود را برای پرداخت بدهی آن شرکت به ساچه انجام خواهد داد. این در حالی است که شرکت فوق بر اساس سیاست های خصوصی سازی کشور، پیشتر از حاکمیت دولت و ایمیدرو خارج شده و خصوصی شده است. کرباسیان با ابراز ناخرسندی از معطل ماندن تعهد مالی المهدی- هرمزآل تاکید کرد: بیمه ساچه پشتیبان بسیاری از طرح ها در ایران بوده است از همین رو به زودی نتایج پیگیری های صورت گرفته، برای انجام تعهد مالک جدید خصوصی ، را به اطلاع خواهیم رساند. مدیر عامل بیمه ساچه نیز حمایت ایمیدرو برای وصول طلب شرکت متبوع خود را خبری مثبت و خوشایند ذکر کرد.

 


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

 

 

 

 

بازگشت به شاخه اخبار معادن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران