انگیزه تولیدکنندگان شمش و محصولات فولادی افزایش یافته است

انگیزه تولیدکنندگان شمش و محصولات فولادی افزایش یافته است

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: انگیزه تولیدکنندگان شمش و محصولات فولادی افزایش یافته است. نشریه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در شماره جدید خود به نقل از احمد دنیانور اظهار داشت: حضور سرمایه گذاران در زنجیره تامین مواد اولیه از جمله گندله و آهن اسفنجی و نهایی شدن موضوع فاینانس طرح های استانی موجب شده تا فعالان حلقه های انتهایی زنجیره فولاد از جمله تولیدکنندگان شمش و محصولات نوردی با امید و انگیزه بیشتری کار کنند.

 وی ادامه داد: در شرایط سخت کنونی ناشی از نبود تقاضا، امیدواریم سیاست گذاری ها به گونه ای پیش رود که دوباره در زمان رونق و افزایش فعالیت های عمرانی همانند سال های قبل و به دلیل کافی نبودن مواد اولیه هر کدام از حلقه ها، ناچار به بازکردن مرزها به روی واردات شمش و محصولات نوردی نشویم.

 
عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران خاطر نشان کرد: در حال حاضر، ظرفیت نصب شده و آماده تولید شمش کشور بیش از 22 میلیون تن است که سال گذشته به دلیل کمبود و غیر عادلانه بودن قیمت آهن اسفنجی، تنها 16 میلیون تن فولاد تولید شد و این در شرایطی است که ظرفیت خطوط آماده تولید آهن اسفنجی به بیش از20 میلیون تن می رسد، اما کمبود گندله در سال گذشته موجب شد تا تولیدکنندگان حداکثر 14 میلیون تن آهن اسفنجی تولید کنند.

 
دنیانور تصریح کرد: طبق بررسی ها، با بهره برداری از طرح های گندله سازی با ظرفیت حداقل 4 میلیون تن طی امسال، تا حدی مشکل تامین گندله واحدهای تولید کننده آهن اسفنجی رفع می شود.

 


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران