ورق گالوانیزه با استحکام بالا در فولاد مبارکه تولید می شود

ورق گالوانیزه با استحکام بالا در فولاد مبارکه تولید می شود

کارشناس متالورژی و روشهای تولید فولاد مبارکه در این رابطه گفت: در راستای توسعه توانمندیهای فولاد مبارکه برای تولید محصولات ویژه و با ارزش افزوده بالا واحد MPT ،تولید ورق گالوانیزه فوق را با انتخاب آنالیز شیمیایی مناسب حدود 1.5 درصد کربن و 0.8 درصد منگنز و نیز پارامترهای مناسب نورد گرم و سرد با گرید SS340 و ضخامت 0.7 و پوشش 180 گرم بر مترمربع را در دستور کار قرار داد و با همکاری خطوط تولید و پشتیبانی، موفق به تولید آن شدند.

 

به گزارش استیل پدیا، علیرضا مولوی زاده با تأکید بر اینکه ورق های گالوانیزه جدید تولید شده در فولاد مبارکه نسبت به انواع مشابه قبلی، قابلیت استفاده با ضخامت کمتر و استحکام بالاتری دارند، تصریح کرد: ورقهای فوق باحداقل استحکام تسلیم 340 مگاپاسکال وحداقل استحکام نهایی 450مگاپاسکال مطابق با استاندارد ASTM A653 طراحی و تولید گردیده که این امر کمک می کند هزینه تمام شده برای مشتریان کاهش و کیفیت محصول به نحو قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

 

وی کاربرد این ورق ها را درسقف سوله ها (به صورت سینوسی و ... در حالت گالوانیزه و رنگی) و هم چنین در صنایع ساختمانی ذکر کرد و گفت: ورق های گالوانیزه استحکام بالا در بازار داخل و بازارهای صادراتی از جایگاه خاصی برخوردارند.

 

مولوی زاده در پایان با تأکید بر اینکه مطالعات مربوط به طراحی گرید SS400 نیز در واحد MPT در دست بررسی است، از همکاری مدیریت و کارکنان واحدهای متالورژی و روش های تولید، فولادسازی، نورد گرم و سرد، برنامه ریزی تولید، آزمایشگاه ها، فروش، پشتیبانی فنی مشتریان و کنترل کیفی که در این راستا همکاری نمودند، تشکر و قدردانی کرد.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران