خیز هرمزگان برای ظرفیت 10 میلیون تنی تولید فولاد

خیز هرمزگان برای ظرفیت 10 میلیون تنی تولید فولاد

سرمایه گذاران و شرکت های فعال در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس برای دستیابی به ظرفیت تولید فولاد در استان هرمزگان توافق کردند.

 

به گزارش استیل پدیا، در جلسه مشترک رییس هیات عامل ایمیدرو با مدیران عامل شرکت های فولاد مبارکه،‌ کاوه جنوب،‌ هرمزگان،‌ صبا فولاد خلیج فارس، ملی فولاد، صنایع و معادن کاوه پارس،‌ منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و همچنین نماینده صندوق بازنشستگی کشور و مدیر امور زیرساخت های ایمیدرو،‌ بر اجرایی شدن برنامه فوق توافق کردند.

 
این جلسه به دنبال اعلام برنامه دولت تدبیر و امید برای ایجاد ظرفیت تولید 10 میلیون تنی در استان هرمزگان برگزار شد که رییس هیات عامل ایمیدرو از این برنامه دولت خبر داد. مهدی کرباسیان تصریح کرد: با توجه به امکانات این استان به خصوص منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس همچون دسترسی نزدیک به آب های آزاد که عاملی برای کاهش هزینه های صادرات و واردات محسوب می شود،‌ طرح جامعی برای توسعه فولاد در استان هرمزگان به اجرا در می آید.

 
وی ادامه داد: برای دستیابی به این برنامه جامع باید زنجیره تولید فولاد از کنسانتره تا محصول نهایی در استان به خصوص منطقه ویژه خلیج فارس ایجاد شود.
رییس هیات عامل ایمیدرو خاطر نشان کرد: شرکت های سرمایه گذار و فعال در منطقه ویژه خلیج فارس باید طرح های خود را برای تحقق هدف 10 میلیون تنی ظرفیت تولید فولاد،‌ یکپارچه کنند و همگی در راستای یک برنامه کلی به پیاده سازی پروژه ها بپردازند.

 
کرباسیان اظهار داشت: با توجه به موافقت کلی با اجرای این طرح،‌ شرکت ها باید بتوانند بخشی از سرمایه مورد نیاز را از منابع خارجی تامین کنند. وی با تاکید بر اینکه شرکت ها حاضر در منطقه باید گزارش های طرح جامع را در اختیار شرکت ملی فولاد قرار دهند افزود: توسعه امکاناتی همچون آب،‌ برق،‌ گاز و نیز امور زمین طرح ها و ... از جمله نیازهای اولیه اجرای طرح جامع فولاد در استان هرمزگان است.

 
برای تحقق این هدف،‌ کارگروهی از شرکت ملی فولاد گزارش های مربوط به توسعه طرح های فولاد را تهیه و در اختیار شرکت های سرمایه گذار قرار دهند.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران