افزایش قیمت میلگرد در آسیا برای نخستین بار در پنج ماه اخیر

 افزایش قیمت میلگرد در آسیا برای نخستین بار در پنج ماه اخیر

قیمت های میلگرد معامله شده در آسیا افزایش یافت که برای نخستین بار در طی پنج ماه اخیر می باشد زیرا صادرکنندگان چینی تحت تأثیر تقویت قیمت های داخلی از اواسط دسامبر و بعد از بازگشت از تعطیلات سال نو پیشنهادهایشان را حداقل 10 دلار افزایش دادند .

 

به گزارش استیل پدیا، میلگرد با قطر 16 تا 20 میلیمتر 245 تا 248 دلار FOB چین است که نسبت به هفته گذشته 50 , 1 دلار افزایش یافته است و از تاریخ 3 آگوست تاکنون اولین افزایش قیمت می باشد .

 

کارخانه آهن و فولاد جینکژی (Jinxi) واقع در شمال چین در استان هبی تأیید کرده پیشنهادهایش را از اواخر دسامبر 10 دلار بالا برده و به حدود 255 دلار  FOB رسانده است . یک تاجر از شرق چین هم پیشنهادهای خود در همین حدود افزایش داده و به 250 تا 255 دلار FOB رسانده است .

 

دیگر کارخانه ها و تجار می گویند منتظر می مانند تا شرایط را بسنجند ، تصمیم گیری بعد از افزایش قیمت های داخلی دشوار است . منبعی نزدیک به یک کارخانه در شرق چین گفت: قیمت های داخلی میلگرد در حدود 200 یوآن در چند روز گذشته افزایش داشته اما معلوم نیست خریداران خارجی افزایش 30 دلاری را بپذیرند . ما مطمئن نیستیم که پیشنهادهای صادراتی خود را 10 تا 20 دلار افزایش دهیم در حالیکه قادریم در بازار داخلی قیمت های بالاتری را مطرح کنیم .  

 

یک کارخانه چینی اعلام کرد : در واقع کارخانه هائی که حجم فروش داخلی بیشتری داشته اند در ماه جاری صادرات خود را کاهش می دهند اما ممکن است قیمت ها در چین در اواخر ماه جاری افت کند . بهرحال اگر خریداران خارجی قیمت های بالاتر را نمی پذیرند ما فقط روی بازار داخلی حساب می کنیم .  

 

تاکنون خریداران در آسیا منتظرند و هنوز افزایش قیمت چینی ها را هضم نکرده اند . یک دلال هنگ کنگی گفت : خریدارن در حال حاضر تمایل به خرید ندارند، او شنیده که برخی تجار قیمت 265 دلار CFR را به هنگ کنگ پیشنهاد داده اند اما می گوید فکر نمی کنم خریداران این قیمت را قبول کنند .

 

یک دلال سنگاپوری هم گفت: شاید قیمت کمی بیشتر از 250 دلار CFR قابل معامله باشد که معادل 245 دلار FOB و 12 دلار هزینه حمل با کشتی هم می باشد . او افزود : اگر چینی ها اصرار دارند بدلیل فروش های داخلی خوب پیشنهادهای صادراتی را بالا ببرند خریداران خارجی هم انتخابی جز پذیرش ندارند . البته خاطرنشان کرد : چینی ها شانسی برای افزایش خیلی زیاد قیمت های صادراتی ندارند .


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران