معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور عنوان کرد

واگذاری معادن زغال‌سنگ طبس به بخش خصوصی بابت دیون دولتی است

واگذاری معادن زغال‌سنگ طبس به بخش خصوصی بابت دیون دولتی است

معاون امور مجلس، استان‌ها و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: واگذاری معادن طبس به بخش خصوصی در دولت قبل و مجلس گذشته مصوب شده است.

 

به گزارش استیل پدیا، علیرضا صالح در طبس با اشاره به انتقاد کارفرمایان دولتی حوزه زغال‌ سنگ پروده در واگذاری معادن طبس به بخش خصوصی گفت: واگذاری معادن زغال‌ سنگ طبس به بخش خصوصی مصوبه مجلس هشتم است و در دولت سابق ابلاغ شده است.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به کمبود نقدینگی در کشور، دولت کارفرمای مناسبی در طرح‌های بزرگ نیست و به طور یقین بخش خصوصی با توان بیشتری قادر به انجام امور در این زمینه‌ها خواهد بود.

 

صالح افزود: بر اساس مستندات موجود دولت در سال 92 از مجلس اجازه گرفت تا بخشی از معادن زغال‌ سنگ طبس را بابت دیون دولتی به صندوق بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی واگذار کند.

 

معاون امور مجلس، استان‌ها و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی کشور به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در تقویت بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه‌های پنجم و ششم توسعه کشور و سیاست‌های اصل 44 دولت اجازه ورود به برخی حوزه‌ها را ندارد و باید به توانمندی بخش خصوصی تکیه کند.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار معادن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران