پیش لرزه های برجام در بازار فولاد

پیش لرزه های برجام در بازار فولاد

در بازار فولاد شاهد کاهش قیمت ها هستیم گویی این بازار از افزایش عرضه های پس از برجام نگران شده است.

 

به گزارش استیل پدیا، در بازار فولاد شاهد کاهش قیمت ها هستیم گویی این بازار از افزایش عرضه های پس از برجام نگران شده است. قیمت های اغلب مصنوعات فولادی در بازار داخلی در مسیر کاهش قرار گرفته تا جایی که این افت به اغلب مصنوعات و سایزها تسری پیدا کرده است.

 

کاهش قیمت تیرآهن از بازار و کارخانه ، افزایش عرضه های میلگرد ، کاهش 30 تومانی قیمت میلگرد نیشابور از کارخانه و عرضه میلگردهای زرد این تولیدکننده در بازار تهران ، ثبات نسبی قیمت ورق، اعلام آمارهای افزایشی حجم صادرات فولاد ، تحویل مجدد حواله میلگرد ذوب آهن از کارخانه و ترس بازار از کاهش بیشتر قیمت ها با افت محسوس تقاضا برخی از واقعیت های این بازار به شمار می رود.

 

به نظر می رسد با از سر گرفتن تحویل میلگرد از کارخانه ذوب آهن اصفهان مدیریت این بازار با محدودشدن عرضه ها به شدت تحت الشعاع قرار گرفته که در کنار این رخداد عرضه های میلگرد نیشابور هم افزایش یافته که کاهش جدی قیمت این کالا را باعث شده است.

 

با توجه به کاهش قیمت شمش و عقب نشینی قیمتی بسیاری از تولید کنندگان نوردی و همچنین بروز برخی مشکلات در حمل و نقل جاده ای و آغاز روزهای سرد سال حجم تقاضا به شدت کاهش یافته که می تواند سیگنال منفی بزرگی به بازار باشد.

 

این موارد در حالی است که بازار با اجرایی شدن برجام و احتمال لغو واقعی تحریم ها قیمت دلار کاهش یافته و همچنین احتمال پرداخت ارز مبادله ای حتی به بانک های اروپایی ، بازار از افزایش جدی عرضه ها نگران شده که می تواند سیگنال مضاعفی برای کاهش قیمت ها به شمار بیاید.

 

این موارد یک جو تردید جدی را در بازار ایجاد خواهد کرد که از هم اکنون پیش لرزه های آن آغاز شده است. کاهش 2.3 درصدی قیمت میلگرد نیشابور و عقب نشینی جدی در بازار تیرآهن اولین خروجی های آن به شمار می آید.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران