تعدیل منفی سود یک فولادی در 6 ماه

تعدیل منفی سود یک فولادی در 6 ماه

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان که با نماد فجر در بازار اول بورس فعالیت می کند، پیش بینی سود خود بر اساس عملکرد 6 ماهه را منتشر کرده است. سود به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 94، نسبت به سال مالی گذشته 18 درصد رشد داشته و برابر با 407 ریال گزارش شده است.

 

به گزارش استیل پدیا، شرکت فولاد امیرکبیر کاشان که با نماد فجر در بازار اول بورس فعالیت می‌کند، پیش‌ بینی سود خود بر اساس عملکرد 6 ماهه را منتشر کرده است.

 

سود به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 94، نسبت به سال مالی گذشته 18 درصد رشد داشته و برابر با 407 ریال گزارش شده است. درصد تحقق سود اعلامی طی 6 ماه نخست سال، معادل 17 درصد از سود پیش‌بینی شده است. این در حالی است که پیش از این در گزارش سه ماهه، سود پیش‌ بینی شده به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند، 782 ریال گزارش شده بود که به معنی تعدیل منفی پیش‌بینی سود نزدیک به 50 درصد به ازای هر سهم بر اساس گزارش عملکرد 6 ماهه این شرکت است.

 

دلایل تعدیل پیش‌ بینی سود هر سهم، به کاهش فروش اشاره شده است که در گزارش سه ماهه این شرکت دلیل این کاهش فروش نوسانات بازار محصولات اشاره شده بود. به این ترتیب، در گزارش 6 ماهه، تعدیل پیش‌بینی میزان فروش محصولات گالوانیزه از 125.627 تن به 116.962 تن در پیش‌بینی جدید کاهش یافته است (حدود 7 درصد).

 

در گزارش عملکرد 6 ماهه این شرکت، پیش‌بینی فروش منتهی به 29 اسفند، نسبت به پیش‌ بینی فروش همین دوره در گزارش عملکرد 3 ماهه، 9 درصد کاهش پیش‌ بینی فروش را شاهد هستیم. علاوه بر این دلایل تعدیل پیش‌ بینی سود به کاهش میزان خدمات کارمزدی تبدیل ورق گرم به ورق سرد، همچنین افزایش هزینه‌های عمومی و اداری ناشی از افزایش هزینه‌های بسته‌ بندی، انرژی، بهداشت و درمان اشاره شده است.

 

کاهش فروش این شرکت، طبق گزارش 6 ماهه مشکلاتی برای بازپرداخت بدهی‌ها ایجاد کرده است که در گزارش سه ماهه این شرکت نیز اشاره شده بود که به علت عدم امکان پرداخت بدهی‌ها در موعد سررسید، بابت تسویه بدهی‌های بانکی مجبور به پرداخت هزینه‌های مالی شده بود. همچنین در گزارش 6 ماهه، به افزایش هزینه‌های مالی عمدتا مربوط به جرائم دیرکرد بازپرداخت بدهی بانک ملت و همچنین جرائم دیرکرد تسویه اعتبار دریافتی از شرکت فولاد مبارکه اشاره شده است که علت آن را شرایط کنونی بازار ذکر شده است.

 

از سوی دیگر، کاهش درآمدهای عملیاتی نسبت به پیش‌بینی قبلی را می‌توان به کاهش مقدار تولید در نتیجه کاهش تولید اسپره و ضایعات که کاهش فروش ضایعات در کاهش درآمدهای عملیاتی منعکس شده است. علاوه بر این، راه‌اندازی واحدهای اسیدشویی و آنیل، باعث افزایش هزینه‌های تولید شده که به شکل هزینه‌های جذب نشده در صورت مالی این نماد آورده شده است.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران