مدیریت بازار فولاد چقدر جدی است؟

مدیریت بازار فولاد چقدر جدی است؟

به نظر می رسد مدیریت بازار میلگرد پس از تجربه موفق بازار تیرآهن جدی شده و سیگنال مهم و مثبتی برای کل بازار خواهد بود.

 

به گزارش استیل پدیا، برای سومین روز حواله از سوی کارخانه ذوب آهن اصفهان برای میلگردهای تولیدی اعلام نشده که می تواند داده مهمی برای کل بازار به شمار بیاید زیرا حجم عرضه های این کالا را قطعاً تغییر داده و محدود می کند.

 

از سوی دیگر در حالی که قیمت شمش برای دومین روز پیاپی کاهش داشت ولی بهای پیشنهادی اکثریت قریب به اتفاق تولید کنندگان نوردی و البته فولاد نیشابور ثابت بود که نشان می دهد زیر پوست بازار میلگرد خبرهایی در جریان است.

 

همان گونه که در گذشته هم به آن اشاره شد مدیریت بازار تیرآهن رخدادی بود که تجربه شده و امتحان خود را با موفقیت پس داده است بنابراین می توان این فاکتور را برای سایر بازارها همچون میلگرد نیز به کار گرفت.

 

از سوی دیگر ثبات نسبی قیمت اغلب تولید کنندگان نوردی نیز رخداد دیگری است که نشان می دهد انسجام موجود در بازار جدی تر از پیشین است. این وضعیت احتمال تقویت بیشتر بازارها را قدرت بخشیده و می توان این وضعیت را سیگنال مثبتی برای کل بازار تلقی کرد.

 

موارد ذکر شده از سوی دیگر نیز قابل رصد کردن است زیرا با کاهش قیمت شمش آزادی عمل تولید کنندگان نوردی برای کاهش قیمت ها نیز افزایش یافته و می تواند رقابت معکوس پیشین را با کاهش قیمت های پیشنهادی مجدداً ایجاد کند.

 

البته با توجه به محوریت میلگرد قزوین در بین سایر تولید کنندگان نوردی و مقاومت این تولیدکننده در روزهای اخیر در برابر کاهش قیمت ها به نظر می رسد که هم اکنون طرزفکر حمایتی از بازار به گفتمان غالب تبدیل شده که سیگنال مهم و مثبتی برای دورنمای قیمت ها خواهد بود.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران