در آگوست 2015 به ثبت رسید

ادامه روند کاهشی تولید فولاد چین

ادامه روند کاهشی تولید فولاد چین

اطلاعات به‌دست‌ آمده از بزرگ‌ترین مرکز برنامه‌ریزی اقتصادی چین نشان می‌دهد میزان تولید فولاد خام این کشور در ماه آگوست کاهش یافته است.

 

به گزارش استیل پدیا، بر اساس آمار منتشرشده توسط کمیسیون تحول و توسعه ملی (NDRC)، تولید فولاد خام چین، در مقایسه با رشد یک درصدی در دوره مشابه سال گذشته، با کاهش 3.5 درصدی تولید سالانه در ماه آگوست به 66.94 میلیون تن رسیده است.

 

در هشت ماه اول سال 2015، میزان تولید چین نسبت به سال گذشته 2 درصد کاهش یافته، این در حالی است که در هفت ماه اول میزان افت تولید 1.8 درصد بوده است.

 

بر اساس آمار NDRC، قیمت فولاد در ماه آگوست با افزایش اندکی روبرو بوده به طوری که شاخص قیمت داخلی فولاد نسبت به ماه جولای نزدیک به یک واحد افزایش داشته است. با این وجود این شاخص هنوز در مقایسه با سال گذشته 26 واحد کمتر است.

 

تنور داغ صنعت فولاد چین با افت رشد اقتصادی این کشور از مقادیر دو رقمی به نزدیک 7 درصد در نیمه اول سال سرد شده و منجر به زیان‌دهی صنعت و بسته شدن کارخانه‌های این کشور شده است.

 

بنا بر اطلاعات ارائه شده توسط اتحادیه آهن و فولاد چین، در نیمه اول امسال، تولید کنندگان بزرگ و متوسط فولاد چین در معاملات اصلی خود متحمل ضرر 21.7 میلیارد یوآنی( معادل 2.4 میلیارد دلار) شده‌اند و به نسبت مدت مشابه سال قبل 16.8 میلیارد یوآن (معادل 1.86 میلیون دلار) بیشتر ضرر کرده‌اند.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران