بخش اعظمی از مشکل واگذاری « آلومینیوم‌سازی المهدی» حل شد

بخش اعظمی از مشکل واگذاری « آلومینیوم‌سازی المهدی» حل شد

رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره لغو واگذاری ‌ای مجتمع آلومینیوم‌سازی المهدی هم گفت: در جریان این واگذاری مشکلاتی وجود داشت که با کمک و همفکری دیوان عدالت اداری بخش اعظمی از آن مرتفع شده و مابقی نیازمند بررسی‌های بیشتر و ارائه گزارش به بخش ناظر و دادستان دیوان عدالت است.

 

به گزارش استیل پدیا، علی اشرف پوری حسینی با بیان اینکه در سال ۹۴ با اوضاع بد اقتصادی فقط ۴۰۰ میلیارد تومان از واگذاری های دولت به بخش خصوصی انجام شده است، گفت: ما کم کاری نکرده ایم و می توانیم بخشی از مشکلات را به اوضاع نابسامان بازار سرمایه کشور بسط دهیم.

 

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: قبول دارم که خصوصی سازی در کشور تاکنون کمتر از ۱۵ درصد انجام شده و این رقم اصلاً قابل قبول نیست؛ اما یکی از امتیازهایی که این فرآیند به همراه داشته این است که ۱۰۰ درصد فروش های سال ۹۳ برای بخش خصوصی بوده است نه برای رد دیون و سهام عدالت. وی با بیان اینکه مقاومت های دولتی فقط مختص مدیران و وزیران نیست، بلکه نمایندگان مجلس هم با شعار حرام شدن بیت المال، خصوصی .

 

رئیس سازمان خصوصی سازی در ادامه خواهان همبستگی بیشتر دولت و بخش خصوصی سازی کشور شد و گفت: می توانیم مانند ترویهند آلمان در زمینه خصوصی سازی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی قدم برداشته و اقدام کنیم.

 

پوری حسینی گفت: در مباحث علمی خصوصی سازی عنوان شده که اگر قیمت اولویت باشد نمی توان توقع داشت خریدار با حرف ما راه بیاید. وی درباره لغو واگذاری های مجتمع آلومینیوم سازی المهدی هم گفت: در جریان این واگذاری مشکلاتی وجود داشت که با کمک و همفکری دیوان عدالت اداری بخش اعظمی از آن مرتفع شده و مابقی نیازمند بررسی های بیشتر و ارائه گزارش به بخش ناظر و دادستان دیوان عدالت است.

 

معاون طیب نیا درباره واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس هم گفت: این دو تیم طی مصوبه ای به عنوان مجتمع فرهنگی اعلام شده اند و تا زمانی که عنوان فرهنگی بر این دو باشگاه باشد نمی توان کاری انجام داد. ما پیش از این نمی دانستیم که این دو باشگاه، ‌ مجتمع فرهنگی هستند که البته دلیلش هم بی اطلاعی از مصوبه موجود بوده است.

 

رئیس سازمان خصوصی سازی کشور تصریح کرد: در دو سه سال اخیر سازمان خصوصی سازی کشور در بین دستگاه های کشور مظلوم واقع شده است.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار صنعت بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران