فولاد 3 میلیون تنی مُکران به مرحله امضای قرارداد رسید

فولاد 3 میلیون تنی مُکران به مرحله امضای قرارداد رسید

طرح مجتمع فولاد مُکران در منطقه آزاد چابهار که قرار است با ظرفیت تولید 3 میلیون تن فولاد به اجرا درآید به مرحله امضای قرارداد رسید.

مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو دراین باره گفت: این طرح که در قالب پروژه‌های جدید ایمیدرو در پی تصمیمات سفر رئیس‌جمهوری به استان سیستان و بلوچستان در سال 1393 تعریف شده، با سرمایه‌گذاری کنسرسیومی از شرکت‌های بخش خصوصی،‌ سازمان منطقه آزاد چابهار و ایمیدرو احداث می‌شود و مجموعه‌ای از کارخانه‌های تولید گندله سنگ‌آهن، احیای مستقیم،‌ فولاد‌سازی،‌ نورد گرم و نورد مقاطع فولادی را در برمی‌گیرد.
وی افزود: این مجتمع در دو فاز به بهره‌برداری خواهد رسید که فاز نخست آن برای ایجاد ظرفیت تولید 6/ 1 میلیون تنی آهن اسفنجی تعریف شده است. شرکت ایرانی ایریتک نیز برنده مناقصه اجرای فاز نخست مجتمع فولاد مکران شد. کرباسیان تاکید کرد:‌ نزدیکی به بازارهای هدف، دسترسی به بنادر آزاد دریای عمان و وجود منابع آب از مهم‌ترین مزیت‌های این منطقه برای ساخت مجتمع‌های فولادی به شمار می‌آید. اجرای این طرح در راستای سیاست‌های جدید ایمیدرو محسوب می‌شود زیرا راه‌اندازی طرح‌های فولادی مستلزم وجود آب و امکانات حمل‌ونقل‌ دریایی برای ورود و خروج مواد اولیه و ساخته شده با هدف کاهش قیمت تمام شده و تولیدات رقابتی است.

استیل پدیا خبر و گزارش صنعت فولاد و معدن فوق را از پایگاه خبری ایمیدرو بازتاب نموده است.

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران