امیدی به رونق بازار آهن نیست

قیمت میلگرد و تیرآهن در کف

قیمت میلگرد و تیرآهن در کف

بازار آهن پایتخت با نزدیک شدن فصل سرما وارد فاز جدیدی از رکود شده و به نظر می رسد با توجه به ورود آهن آلات چینی به کشور، فروشندگان محصولات فولادسازان داخلی با کمبود مشتری مواجه شده اند.

 

به گزارش استیل پدیا، بررسی‌ها حاکی از آن است که بازار آهن در هفته پیش همچون هفته‌ها و ماه‌های اخیر معاملات کم شده و بازار آهن بی رمق و ساکت و سرد شده است. توافق ایران با 1+5 و با اجرایی شدن برجام تاثیری در قیمت محصولات فولادی و رونق در بازار آهن نگذاشت و همچنان این بازار در رکود به سر می‌برد.

 

در همین زمینه محمد آزاد، رئیس اتحادیه آهن‌فروشان در خصوص وضعیت بازار آهن گفت: بازار آهن همچنان در رکود است و بازار آهن بسیار بی‌رمق شده و معاملات بسیار کم در این بازار وجود دارد.

 

آزاد بیان کرد: قیمت محصولات فولادی مثل شمش آهن، تیرآهن و میلگرد به کف رسیده است و فعالان بازار برای رسیدن به نقدینگی محصولات خود را قسطی یا زیر قیمت می‌فروشند.او افزود: اگر دولت طرح‌های عمرانی و ساخت و ساز را افزایش ندهد بازار آهن از رکود خارج نمی‌شود.

 

آزاد خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی دولت این است که از تولیدکننده داخلی حمایت کند و اضافه محصولات فولادی را به کشورهای خارج صادر کند که این اتفاق در حال حاضر خیلی کم وجود دارد.

 

رئیس اتحادیه آهن‌فروشان گفت: در بازار آهن شاهد ورود محصولات فولادی چینی هستیم که این امر به فروشندگان و تولیدکنندگان ما ضرر وارد کرده است چراکه چینی‌ها محصولات خود را ارزان‌تر می‌فروشند و مصرف‌کننده‌ها این محصولات را خریداری می‌کنند و حتی به کیفیت پایین این محصولات توجهی ندارد.

 

آزاد ادامه داد: با رفع تحریم‌ها و اجرایی شدن برجام مرزها باز شده و باید مراقت باشیم که هر محصول فولادی بی‌کیفیتی وارد بازار داخلی ما نشود. او در خصوص معاملات هفته گذشته در بازار آهن تصریح کرد: به طور کلی در بازار آهن شاهد کاهش زیادی در معاملات هستیم اما در هفته گذشته یک مقداری کمی تیرآهن در بازار معامله شد و میلگرد و شمش آهن همچنان در حالت سکون وجود دارد.

 

آزاد در خصوص قیمت محصولات فولادی گفت: قیمت میلگرد در هفته گذشته به ازای هر کیلوگرم 1380 تومان بود و قمیت شمش آهن 1100 تومان و قیمت تیرآهن به ازای هر کیلوگرم 1580 تومان در بازار آهن معامله شد.

 

او افزود: تا پایان امسال شاهد تغییر قمیت چه افزایش و چه کاهش قیمت محصولات فولادی نخواهیم بود و بازار آهن تا آخر امسال در رکود به سر خواهد برد و همه فعالان برای سال 95 امید دارند با افزایش ساخت و ساز بازار آهن رونق پیدا کند.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران