نایب رییس خانه معدن

توجه به تولید داخل اولویت دوران پساتحریم برای خروج از بحران های اقتصادی است

توجه به تولید داخل اولویت دوران پساتحریم برای خروج از بحران های اقتصادی است

نایب رییس خانه معدن ایران گفت: تولید داخل امروز یکی از مهمترین اصول و مبانی دوران پساتحریم برای خروج از بحران های اقتصادی است که کشور با آن روبه رو است.

 

 
به گزارش استیل پدیا، محمدرضا بهرامن افزود: از آنجا که امروز مسئله اشتغال با بخش تولید گره خورده است باید بخش تولید در دوران پساتحریم مورد توجه جدی قرار گیرد. وی با تاکید بر آنکه بخش تولید توانایی آن را دارد، جوابگوی بسیاری از معضلاتی باشد که کشور با آن روبه رو است، گفت: رونق تولید داخل با مدنظر قرار دادن اقتصاد مقاومتی ممکن خواهد شد.

 
بهرامن با اشاره به مشکلات بخش تولید که از سال های گذشته با آن روبه رو بوده و این مشکلات اجازه نمی دهد امروز تولید به حداکثر ظرفیت خود برسد، تصریح کرد: حل این موضوع نیازمند اجرایی شدن کامل اقتصاد مقاومتی است زیرا نگاه این اقتصاد به طور کامل به تولید داخل است.

 
نایب رییس خانه معدن ایران تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی باید سرلوحه فعالیت تولید کنندگان داخلی نه فقط برای این دوران بلکه تا رسیدن تولید داخل به جایگاه و ظرفیت کامل خود باشد. وی بازار مصرف داخلی را فرصتی مغتنم برای تولید کنندگان دانست و افزود: بازارهای اطراف ایران با جمعیت 300 تا 450 میلیون نفر نیز می تواند در اختیار تولید کنندگان داخلی قرار گیرد که فعالان این بخش باید به بهره گیری مناسب از این موقعیت توجه کنند.

 
بهرامن گفت: چنانچه بتوان تولید را ارتقاء داد و ظرفیت ها را به پتانسیل های واقعی رساند و تولیدی برپایه بازارهای مصرف و رقابتی داشت آن موقع است که توانسته ایم به معنای واقعی به مبانی اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.

 
نایب رییس خانه معدن ایران توجه به نیازهای تولید را در دوران پساتحریم بسیار مهم ارزیابی و تصریح کرد: ارائه پیشنهاد رفع موانع تولید از سوی دولت به مجلس و تصویب آن از سوی مجلس نشان از توجه جدی داشتن به تولید به عنوان یک نیاز اصلی است.

 
وی با بیان اینکه باید برای تولید داخل برنامه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین کرد، افزود: برای تولید رقابت پذیر داشتن نیاز به جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.  بهرامن افزود: تولید داخل نیاز به بازارهای جدید دارد که با سرمایه گذاری در تولید امکان دسترسی به این بازارها فراهم خواهد شد.

 
این فعال صنعتی ایران گفت: نباید فراموش کرد تولید نقش محوری دارد بنابراین باید شرایطی فراهم شود تا تولید به اهداف خود دست یابد و صادرات محور شود. وی با اشاره به منابع عظیم و غنی زیرزمینی و نیروی کار تحصیلکرده ای که در کشور وجود دارد، گفت: اینها مزیت هایی است که می تواند در اختیار بخش تولید قرار گرفته و رونق را به تولید بازگرداند.

 
بهرامن بر ضرورت مدیریت دوران پساتحریم تاکید کرد و افزود: توجه به تولید مدیریت این دوران را سهل تر می کند.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار صنعت بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران