مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد

تبدیل منطقه آزاد اروند به قطب فولاد سازی کشور

تبدیل منطقه آزاد اروند به قطب فولاد سازی کشور

با برنامه ریزی انجام شده و اجرای طرح های عمرانی فولادی،منطقه آزاد اروند به قطب تولید فولاد کشور تبدیل می شود.

 

به گزارش استیل پدیا، اسماعیل زمانی توسعه صنایع بزرگ و پایین دستی نفت در شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر را از ظرفیت ها و توانمندی های منطقه آزاد اروند خواند و گفت: راه اندازی واحدهای صنعتی فولاد، نفت و گاز، پتروشیمی و صنایع تجهیزات مربوط به آن، اشتغال جوانان را تامین کرده و نیاز بازارهای عراق را نیز تامین کند.

 

وی با بیان آغاز عملیات اجرایی صنایع فولاد در شهرک صنعتی خرمشهر، گفت: در برنامه توسعه شهرهای آبادان و خرمشهر، ساخت سه واحد صنعتی تولید فولاد با ظرفیت پنج میلیون تن پیش بینی شده است.

 

زمانی اظهار داشت: هم اکنون، فاز نخست صنایع فولاد کاوه با ظرفیت یک میلیون و 600 هزار تن تولید سالانه با پیشرفت فیزیکی 60 درصد پیش بینی شده است و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در ادامه سخنانش تصریح کرد: همچنین شرکت فولاد استیل کویت متعلق به سرمایه گذار کویتی به نام الخالدی و شرکت فولاد شهید جهان آرای خرمشهر در فاز نخست با ظرفیت تولید یک میلیون و 600 هزار تن و در فاز دوم نیز با ظرفیت تولید یک میلیون و 600 هزار تن در شهرک صنعتی خرمشهر در حال اجراست.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند افزود: همچنین، مذاکرات اجرا و ساخت کارخانه آلومینیوم سازی در منطقه آزاد اروند از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به عنوان موسس و یک شرکت چینی برای تامین فاینانس در حال انجام است.

 

زمانی در ادامه سخنانش با بیان ظرفیت های منطقه آزاد اروند در موضوع پتروشیمی و نفت ، از صدور مجوز برای احداث هشت پالایشگاه کوچک در شهرک صنعتی آبادان و خرمشهر خبر داد و گفت: چهار پالایشگاه کوچک تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد و چهار پالایشگاه دیگر نیز در دست اقدام است.

 

وی یکی از ماموریت های سازمان منطقه آزاد اروند را ایجاد اشتغال و رسیدن به استاندارد توسعه اقتصادی دانست و گفت: در منطقه آزاد اروند یک واحد اشتغال که ایجاد می شود، گامی در راستای تحقق اهداف توسعه اقتصادی برداشته می شود.

 
زمانی همچنین با بیان اینکه شهرهای آبادان و خرمشهر در سال های قبل از وقوع جنگ تحمیلی به عنوان شهرهای پذیرنده نیروی کار شهرت داشت، گفت: آبادان و خرمشهر از دیر باز کمترین بیکاری ایران را داشته و از شهرهای مهاجر پذیر بوده است و در هیات مدیره نیز تصمیم هایی برای توسعه این شهرها با محور توسعه بندر، نفت و گاز و گردشگری اتخاذ شد.

 

وی با بیان اینکه در بخش صنایع سنگین نظیر فولاد، به شدت به آب فراوان نیاز است، گفت: سرمایه گذاران صنایع فولاد سازی می توانند با بهره گیری از زیرساخت های مناسب سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند و حمایت های این سازمان، برای رونق کسب و کار خود در این منطقه گام ردارند.

 

زمانی تاکید کرد: فولاد سازی و صنایع وابسته آن، از صنایع بزرگ و اشتغال زاست برای مثال، صنایع فولاد اهواز و لوله سازی و نورد حدود 20 درصد اشتغال شهر اهواز را به خود اختصاص داده و ظرفیت تولید آن 3.5 تن فولاد است.


استیل پدیا | مرجع خبر و تحلیل صنعت فولاد ایران و جهان

بازگشت به شاخه اخبار فولاد بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران