خصوصی ها برای تکمیل طرح های معدنی 320هزارمیلیارد ریال دادند

خصوصی ها برای تکمیل طرح های معدنی 320هزارمیلیارد ریال دادند

دنیای معدن -معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از جذب 320 هزار میلیارد ریال منابع بخش خصوصی و غیردولتی برای تکمیل طرح های نیمه تمام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در پنج سال گذشته خبر داد.

«مهدی کرباسیان» افزود: در سال های گذشته برنامه ریزی برای اکتشاف 270 هزار کیلومتر مربع از پهنه های کشور در اولویت قرار گرفت و به طور جدی از بهار 1393 آغاز و پارسال 200 هزار کیلومتر مربع آن نهایی شد.
وی که رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است، ادامه داد: ایمیدرو پارسال سه میلیارد دلار پروژه جدید افتتاح کرد و برای جلوگیری از خام فروشی، طرح هایی همچون خط تولید فولاد و مس، بهره برداری از خطوط زنجیره تولید کنسانتره و گندله و سه پروژه تولید آهن اسفنجی به بهره برداری رسید.

** دلایل موفقیت ایمیدرو در جشنواره شهید رجایی
کرباسیان درباره انتخاب ایمیدرو به عنوان دستگاه برتر دولتی در جشنواره شهید رجایی امسال گفت: ارزآوری، جذب سرمایه های بخش خصوصی و غیردولتی و شفاف سازی، از دلایل انتخاب این سازمان بود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: واگذاری های گسترده در زمینه معدن و صنایع معدنی با مشارکت بخش خصوصی، تولید پودر آلومینیوم، طلا، فولاد، مس و سنگ آهن در واحدهای زیرپوشش، به بهره برداری رساندن پروژه های زنجیره فولادی و همچنین تهیه نقشه راه معدن و صنایع معدنی کشور، دیگر اقدام های ایمیدرو بوده است.
جشنواره شهید رجایی هر سال به مناسبت هفته دولت با هدف شناسایی و معرفی تلاشگران عرصه خدمت به مردم و نهادینه سازی فرهنگ ارتقا و بهبود عملکرد دستگاه‌های اجرایی برگزار می ‌شود.
در مراسم امسال که شنبه با حضور رییس جمهوری در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، از 14 دستگاه برتر دولتی تجلیل شد.
سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، شرکت توانیر و سازمان سنجش در بخش برگزیدگان دستگاه‌های وابسته به وزارتخانه‌ها در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی به عنوان دستگاه برتر برگزیده شدند و «مهدی کرباسیان» مدیرعامل ایمیدرو از رییس جمهوری تندیس و لوح سپاس دریافت کرد.

بازگشت به شاخه اخبار معدن بازگشت به صفحه نخست

نظرات کاربران

دسته بندی های "بازتاب رسانه ها" استیل پدیا